Unstop-A-Bulls Game 73

05/04/1996 – Charlotte Hornets-Chicago Bulls

Nakon dvije uzastopne utakmice protiv Miami Heata, Chicago Bullsi su drugi put te sezone otputovali u rodni kraj Michaela Jordana, North Carolinu, gdje su odigrali treći susret te sezone protiv Charlotte Hornetsa.

Iako su imali daleko najbolju posjećenost od svih NBA ekipa (985,722 posjetitelja u 41 domaćoj utakmici), Hornetsi te godine nisu uhvatili doigravanje. Završili su sezonu s pozitivnim omjerom pobjeda i poraza (41-41), ali nedovoljno za doigravanje na Istoku.

Momčad koja je bila prepuna talentom (Larry Johnson, Glen Rice, Kenny Anderson, Dell Curry) je te večeri bila samo usputna destinacija Bullsima koji su odigrali, što se tiče broja poena, drugu najbolju napadačku utakmicu sezone. Susret je završio rezultatom 126:92, a Bullsi su glavninu posla odradili u prvoj četvrtini (42:15) i prvom poluvremenu (73:34) kojeg su završili u nevjerojatnom plusu od čak 39 razlike. Treba napomenuti da su Bullsi susret započeli serijom 20-0.

Pippen je bio igrač utakmice s 28 poena i čak 14 asistencija, što mu je rekord karijere.

Trojac Jordan, Pippen i Kukoč bio je najraspoloženiji, ukupno su zabili 72 poena, Jordan 24, Pippen 28, a naš Toni Kukoč 20 šutirajući 7/8 iz igre i 3/3 s trice. Pippen je skupio i 14 asistencija, što mu je ostao službeni rekord NBA karijere.

Rodman je s klupe za 29 minuta uhvatio čak 17 skokova.

Bullsi su timski skupili čak 38 asistencija na 47 pogođenih šuteva, a pogodili su 13 trica iz 20 pokušaja. Kada najbolja momčad svih vremena odigra na ovom nivou, spasa vam nema.

Bullsima je ovo bila 5. pobjeda zaredom koja ih je digla na omjer 65-8.