Utah Jazz – vladari posljednje èetvrtine

Ponovilo se pet puta i stvarno je bespredmetno u tom kontekstu govoriti o sluèajnosti. Košarkaške Utah Jazza možemo s pravom nazvati vladarima posljednje èetvrtine…

Na posljednjih pet utakmica u gostima Utah je ostvarila pet pobjeda i to svaki put savršeno odradivši drugo poluvrijeme, s posebnim naglaskom na posljednju èetvrtinu. Svaki su put u tih pet ogleda igraèi Utaha dobili posljednju èetvrtinu s 10 poena i više. Nekada su doslovno slomili suparnika, pa su tako primjerice protiv Orlanda u posljednjih 12 minuta napravili plus od 19 poena (39-20), dok su prošle noæi kod Portlanda taj period dobili s plusom od 18 poena.

U NBA ligi ih zovu “kraljevima povratka“, a ove brojke takvo što definitivno potkrepljuju.