Utakmica godine odigrana je u Portlandu

U Portlandu su svoju treću utakmicu, ovaj put u trajanju od gotovo četiri sata, odigrali ‘Blazersi’ i ‘Nuggetsi’. Domaći sastav nešto je bolje otvorio susret, pa je već na početku druge četvrtine imao 10 poena viška (29:19). Međutim, pred kraj istog razdoblja igre ‘Nuggetsi’ uspijevaju prijeći u minimalno vodstvo (38:37), da bi početkom drugog poluvremena bili i u plusu od 6 poena (56:50). Rezultatski usponi i padovi noćašnjih suparnika nastavljaju se ponovnim vodstvom ‘Blazersa’, a dvije minute prije kraja treće dionice dohvatili su i novih ‘plus 10’ (77:67). Gostima ni tada nije padalo na pamet predati se, smanjili su razliku, a pet minuta prije kraja počinje beskrajna kulminacija utakmice nakon što je Murray pogodio za 93:93. Od tada gledamo pravu ‘triler-završnicu’ sa čak četiri produžetka, a što se sve događalo teško je opisati. Prvo ime ‘Nuggetsa’, ali ujedno i tragičar zbog promašenog bacanja za izjednačenje svega pet sekundi prije kraja četvrtog produžetka, bio je fantastični Nikola Jokić koji je na terenu proveo nevjerojatnih 65 minuta, a utakmicu je završio sa ‘triple-doubleom’ od 33 poena, 18 skokova i 14 asistencija, dok je sjajnu igru pružio i Jamal Murray (34p-9s-5a). U domaćem sastavu prvi strijelci bili su CJ McCollum (41p-8s) i Damian Lillard (28p-6s-8a).