Utakmica karijere Kevina Duranta, Blazersi svladali Spurse

U NBA ligi su se u noći s petka na subotu odigrala dva velika derbija Zapadne konferencije. Pobjednicima su se pokazali košarkaši Portlanda i Oklahoma Cityja.

Ova potonja momčad je na svom parketu pobijedila Golden State 127:121 uz nevjerojatnu izvedbu Kevina Duranta. Prije nekoliko dana je Durant kudio sam sebe zbog sebičnosti, te je izjavio kako je najveći krivac za nešto lošije rezultate kluba jer troši previše lopti.

Protiv Golden Statea je potrošio još više lopti od svog ionako velikog prosjeka, ali imalo je logike. Durantu je sve ulazilo, zabio je rekord karijere od 54 poena. Imao je šut iz igre 19/28, za tri poena 5/9, te 11/13 s linije slobodnih bacanja. Durant je napravio kompletan napadački dio, dok je Serge Ibaka držao obranu (21 poen i osam skokova). Na drugoj je strani odličan bio Stephen Curry (37 poena i 11 asistencija), ali bilo je to preslabo za Duranta.

U drugom ogledu je Portland u gostima pobijedio San Antonio 109:100. Posljednja četvrtina je odlučila. Portlandu je tada očigledno ostalo više snage, a 32-22 u tih dvanaest minuta je odvelo Blazerse do slavlja 109:100. Portland je tako po drugi put ove sezone pobijedio Spurse koje je predvodio Manu Ginobili s 29 poena, sedam skokova i pet dodavanja.

Na drugoj strani su odlični bili LaMarcus Aldridge (25 poena i 13 skokova), te Welsey Matthews (24 poena).

Miami je napokon dobio jednu laganu utakmicu, sa 101:86 je prošao gostovanje kod Philadelphije. LeBron James je ostao tik do triple-double učinka (21 poen, osam skokova i 10 asista).

Memphis je dobio petu utakmicu zaredom tako što je na domaćem parketu svladao Sacramento 91:90, a svakako treba zabilježiti da se nakon jednogodišnje pauze zbog teške ozljede na parkete vratio Rajon Rondo, prva zvijezda Bostona. LA Lakersi su slavili u Bostonu sa 107:104, te time pokvarili povratak Ronda koji je ubacio osam poena i imao četiri asistencije za dvadeset minuta igre.