Monday, May 6, 2024

Utakmica karijere nevjerojatnog Bojana Bogdanovića!

Utakmicu karijere odigrao je noćas Bojan Bogdanović u pobjedi Utah Jazza protiv Denver Nuggetsa 127:120.

Dvoboj je bio izjednačen u tri četvrtine, da bi sredinom posljednje ubačajima Goberta i Bogdanovića Jazz poveo 114:106. Kada je Clarkson u zadnjoj minuti ubacio tricu za +6 Nuggetsi više nisu imali šanse za povratak, a pobjedu Utaha slobodnjacima su potvrdili Clarkson i Bojan.

Bogdanović je ubacio najveći broj poena u karijeri, njih čak 48 uz fantastičan šut za tri poena 8/11! Već na poluvremenu je na svome kontu imao 32 poena, a ovim ostvarenjem postao je prvi igrač u povijesti Jazza s minimalno 45 poena uz 8 ubačenih trica. Ukupni šut iz igre bio mu je 16/23, Bojan je uz to uhvatio 8 skokova i podijelio 2 asistencije… Nikola Jokić je s druge strane ubacio 24 poena uz 9 skokova i 13 asistencija.

Jazz je sada na omjeru 49:18, Nuggetsi imaju 44 pobjede i 23 poraza.