Uvjerljiva pobjeda Warriorsa, Spursi nemoćni bez Leonarda

Spursi su u ovoj utakmici bili bez Kawhija Leonarda. Bila je nemoguća misija uraditi nešto bez njega, što je pokazao i rezultat na kraju. Warriorsi su upisali uvjerljivu pobjedu i imaju sada 2-0 u seriji.

Golden State Warriors – San Antonio Spurs 136:100 (2-0)

Nakon što su se u prvoj utakmici Warriorsi vratili iz velikog zaostatka, u ovoj su imali puno lakši zadatak. Već u prvoj četvrtini imali su veliku vodstvo od 17 poena razlike, a Spursima su dopustili samo 16 poena. U drugoj četvrtini imali su još veću prednost tako da su na poluvrijeme otišli s 28 poena prednosti. Bez Kawhija povratak je bio nemoguć. Jonathon Simmons bio je najbolji kod Spursa i ubacio je ukupno 22 poena. Odličnu utakmicu odigrala je klupa Warriorsa koja je ubacila 63 poena. Do kraja utakmice Warriorsi su još samo i povećali prednost i na kraju su pobijedili s ogromnih 36 poena razlike. Warriorsi su u ovoj utakmici sada lako zaustavili LaMarcusa Aldridgea koji je imao samo osam poena uz šut 4-11. Još nije poznato hoće li se Kawhi vratiti u trećoj utakmici, a Gregg Popovich izjavio kako će se ta odluka donijeti u petak ili u subotu na sam dan utakmice.