Saturday, April 20, 2024

Važna pobjeda Lakersa, Miami jedva protiv Clevelanda

Košarkaši Miamija ostvarili su i 11. uzastopnu pobjedu u NBA ligi. U svojoj su American Airlines Areni svladali Cleveland sa 109:105, a LeBron James je bivšem klubu ubacio 28 koševa.

Aktualni su prvaci na početku drugog poluvremena imali 22 koša prednosti, ali Cavaliersi su treću četvrtinu dobili s 36-17, a u istom su ritmu nastavili i na početku zadnje dionice.  Nešto više od pet minuta prije kraja su imali osam poena prednosti (97:89), ali Miami se izvukao i pronašao put do pobjede. Posebne zasluge za to idu Dwyaneu Wadeu koji je u tih zadnjih pet minuta ubacio 11 od svoja 24 koša. Otkad je James u ljeto 2010. otišao u Miami, Cavaliersi protiv Heata imaju omjer pobjeda i poraza 1-8.

• Rekorderi dana

• Koševi: Kobe Bryant (38)
  • Asistencije: Greivis Vasquez (13)
  • Skokovi: Kevin Durant (16)
  • Ukradene lopte: Ricky Rubio (6)
  • Blokade: Marc Gasol (4)

Vodeći sastav Zapadne konferencije San Antonio zaključio je gostujuću turneju od devet utakmica pobjedom u Phoenixu (97:87). Tony Parker nije igrao za Spurse zbog problema s mišićem desne ruke, a među šestoricom igrača s dvoznamenkastim brojem poena, najefikasniji su bili Kawhi Leonard i Patty Mills koji su ubacili po 16. Spursi su bili bolji od Sunsa šesti put zaredom i deveti put u posljednjih deset dvoboja.

Oklahoma City je deklasirala Chicago sa 102:72, priuštivši Bullsima najgoru šutersku večer ove sezone. Chicago je završio utakmicu sa samo 29,1 posto ubačaja, a u jednom je trenutku u trećoj četvrtini bio na 44 promašaja u 55 pokušaja. Russell Westbrook je za Thunder postigao 23 koša, a Kevin Durant je dodao 19, uz 16 skokova.

Los Angeles Lakersi su loveći osmo mjesto na Zapadu došli do treće uzastopne pobjede. Kao gosti su svladali Dallas sa 103:99, a Kobe Bryant je u šuterskom nadmetanju nadmašio Dirka Nowitzkog. Zaključio je Bryant ogled s 38 koševa, 12 skokova i sedam asistencija, s time da je ubacio 14 koševa u zadnjoj četvrtini, odnosno sedam u posljednje tri minute. Nowitzki je za Maverickse ubilježio 30 poena i 13 skokova. Lakersi su sada na omjeru 28-29, a osmoplasirani Houston na 31-27.

Memphis je do sedme uzastopne pobjede došao u New Yorku, svladavši Brooklyn sa 76:72. Zach Randolph se istaknuo sa 16 koševa i 14 uhvaćenih lopti, a Marc Gasol je dodao 14 poena za Grizzliese koji su dobili svih osam utakmica ove sezone u kojima su zadržali suparnika ispod 80 koševa.

Golden State je slavio protiv Minnesote sa 100:99 i došao do treće pobjede zaredom, nakon niza od šest uzastopnih poraza. Čovjek s klupe Jarrett Jack je predvodio Warriorse s 23 koša i osam asistencija, dok je kod domaćina sjajan bio Ricky Rubio sa 16 poena, 11 asistencija, osam skokova i šest ukradenih lopti. New York je prekinuo seriju od četiri poraza, nadigravši Philadelphiju s 99:93. Carmelo Anthony s 29 i Amare Stoudemire s 22 koša bili su najbolji kod Knicksa.