Večer ludih brojki, Booker zabio 70 poena Bostonu, Šarić fantastičan s 32 poena

Devin Booker je imao nevjerojatnu večer. Postao je najmlađi igrač u povijesti NBA lige koji je ubacio 70 poena. Odličnu večer imao je i Dario Šarić koji je opet imao novi rekord karijere u poenima. Ubacio je 32 poena u pobjedi protiv Bullsa.

Washington Wizards – Brooklyn Nets 129:108

Nakon dvije pobjede zaredom Netsi su doživjeli težak poraz na gostovanju u Washingtonu. Unatoč migreni John Wall je imao dobru večer s 22 poena. Wizardsi su već na poluvremenu imali 20 poena razlike. Odličnu utakmicu odigrao je Bojan Bogdanović koji je imao 17 poena u svojoj prvoj utakmici protiv bivše momčadi, Brooklyn Netsa.

Charlotte Hornets – Cleveland Cavaliers 105:112

Predvođeni sjajnim LeBronom James kojemu je nedostajao samo jedan skok do novog triple-double, Cavaliersi su upisali pobjedu. James je imao 32 poena, 11 asistencija i devet skokova. Nakon jedne od najlošijih obrambenih utakmica u sezoni, Cavsi su odigrali obrambeno ovaj put solidno. Četiri minute prije kraja Hornetsi su imali šansu izjednačiti, ali je onda momčad Cavsa napravila seriju 7:0.

Orlando Magic – Detroit Pistons 87:115

Pistonsi su upisali treći poraz zaredom. Ovo im je šesti poraz u posljednjih sedam utakmica. Elfrid Payton je u dresu Magica upisao svoj četvrti triple-double ove sezone. Orlando je također u prvom poluvremenu stvorio veliku prednost, a trećoj su to samo potvrdili i ostvarili još višu prednost. Pistonsi polako gube korak za ostalima i sve bliže su ispadanju iz doigravanja.

Indiana Pacers – Denver Nuggets

Sjajnu utakmicu imao je Nikola Jokić koji je upisao 31 poen, 17 skokova i pet asistencija. Uspjeli su sačuvati svoju prednost unatoč lošoj četvrtoj četvrtini u kojoj su dopustili čak 42 poena. Pacersima je ovo drugi poraz zaredom, dok su Nuggetsi upisali drugu pobjedu zaredom.

Boston Celtics – Phoenix Suns 130:120

Nevjerojatna večer Devina Bookera. Ovaj mladi igrač Sunsa ubacio je 70 poena u porazu protiv Celticsa. Njegov šut iz igre je bio 21-40, slobodna bacanja 24-26, imao je i osam skokova, šest dodavanja i tri ukradene. Celticsi su već od prve četvrtine kontrolirali utakmicu. Imali su veliku prednost koji su Sunsi polako smajivali, ali nije bilo dovoljno vremena za povratak. Kod Celticsa Isaiah Thomas je bio najbolji s 34 poena i sedam asistencija.

Chicago Bulls – Philadelphia 76ers 107:117

Novi rekord karijere postigao je Dario Šarić. Ubacio je 32 poena u pobjedi protiv Bullsa koji se bore za doigravanje. Imao je također i deset skokova. 76ersi su nakon zaostatka u prvoj četvrtini preokrenuli situaciju i u drugoj i do kraja susreta kontrolirali rezultat. Tek u četvrtoj četvrtini Bullsi pokazuju nešto bolju košarku, ali nije bilo dovoljno vremena za preokret. Phila je prekinula niz od dva poraza zaredom i ovo im je deseta pobjeda u sezoni u gostima.

Milwaukee Bucks – Atlanta Hawks 100:97

Bucksi nastavljaju s odličnim partijama, dok su Hawksi ponovno upali u krizu. Bucksima je ovo bila 11 pobjeda u posljednjih 13 utakmica. Hawksima je ovo šesti poraz u nizu. Giannis Antetokounmpo je imao svoj drugi double-double zaredom. Bucksi su sada izjednačeni na petom mjestu s Hawksima, ali momčad iz Atlante ima bolji međusobni omjer. Gosti su imali šansu izjednačiti, ali Ersan Ilyasova je promašio tricu.

Bucks:
Giannis Antetokounmpo (34p, 13sk, 5as, 3blk)

Houston Rockets – New Orleans Pelicans 117:107

Houston Rocketsi su upisali 50. pobjedu u sezoni protiv Pelicansa. Sjajnu večer je imao James Harden koji je predvodio domaćine s 38 poena, 17 asistencija i sedam skokova. Harden je i ubacio nekoliko ključnih poena pred sam kraj utakmice. DeMarcus Cousins je ubacio 28 poena, ali je imao šut deset od 25. Nakon tri uzastopne pobjede Pelicansi su doživjeli poraz.

Golden State Warriors – Sacramento Kings 114:100

Bez obzira na očajnu šutersku večer Klaya Thompsona, Warriorsi su upisali šestu pobjedu zaredom. Bili su bolji od Knigsa, a Stephen Curry je imao 27 poena, 12 asistencija i sedam skokova. Ključna je bila treća četvrtina koju su pobijedili 35:22. Draymond Green je ubacio najviše poena ove sezone, 23 poena. Warriorsi su također završili utakmicu s 37 asistencija, ovo im je 44. put ove sezone da su imali preko 30 asistencija.