Saturday, April 20, 2024

Večer ludih završnica, Bogdanović zatrpao Orlando Magic

Još jedna vrhunska večer Bojana Bogdanovića. Ubacio je osam trica, pet u četvrtoj četvrtini i tricu za pobjedu 48 sekundi prije kraja. Pacersi su pobijedili Hawkse tricom Glena Robinsona 0,6 sekundi prije kraja, Celticsi su ispustili pobjedu protiv Sunsa na pomalo tragičan način. Warriorsi su bili bolji od Knicksa, dok je Rudy Gobert sa zvukom sirene donio pobjedu Jazzerima protiv Kingsa. Pelicansi su napokon ostvarili pobjedu s Cousinsom.

Atlanta Hawks – Indiana Pacers 96:97

Glen Robinson III. pogodio je šut za tri i donio pobjedu Pacersima 0,6 sekundi prije kraja susreta. Jeff Teague koji je odigrao svojih prvih sedam godina karijere u Hawksima odigrao je svoju prvu utakmicu protiv svoje bivše momčadi. Ubacio je 16 poena uz šest dodavanja. Atlanta je imala vodstvo 96:90 1:43 prije kraja, ali Pacersi su uspjeli ipak izvući pobjedu.

New York Knicks – Golde State Warriors 105:112

Stephen Curry ušao je među deset strijelaca s najviše pogođenih trica u NBA ligi. Splash Brothersi su odigrali jako dobru utakmicu i uspjeli su nadigrati Knickse. New York je odigrao dobru utakmicu i nisu se nikako predavali. Warriorsi su se pokušavali odvojiti, ali nikako nisu uspjeli slomiti Knickse. Curry sada ima 1833, tri više od Billupsa.

Phoenix Suns – Boston Celtics 109:106

Četiri sekunde prije kraja Eric Bledsoe je izjednačio susret na 106:106. Isaiah Thomas je odmah dobio loptu, ali Marquese Chriss je uspio nekako izbaciti loptu iz njegovih ruku, Tyler Ulis je bio najbrži. Uzeo je loptu i ubacio tricu sa zvukom sirene za nevjerojatno pobjedu Sunsa. Ovo je treća pobjeda Sunsa zaredom.

Washington Wizards – Orlando Magic 115:114

Odličnu četvrtu četvrtinu odigrali su košarkaši Wizardsa i Magica. U napetoj završnici zahvaljujući pogođenoj trci Bojana Bogdanovića 48 sekundi prije kraja, Wizardsi su ostvarili pobjedu. Bojan je bio fantastičan. Ubacio je rekord karijere osam trica, od toga pet trica i 15 poena u četvrtoj četvrtini. Tu četvrtinu Wizardsi su pobijedili rezultatom 36:24 i napravili su preokret nakon što su na poluvremenu gubili 16 razlike.

Mario Hezonja (12p)

Sacramento Kings – Utah Jazz 109:110 (OT)

Willie Cauley-Stein ubacio je dva slobodna bacanja devet sekundi prije kraja. Tada su Kingsi imali vodstvo 109:108. George Hill je uzeo loptu u svoje ruke, pokušao jako težak šut i lopta nije išla prema obruču. Tada je Rudy Gobert sa zvukom sirene ubacio loptu u koš. Prvo su suci svirali goaltending, ali nakon pregleda preokrenuli su odluku i Jazzeri su mogli slaviti.

Dallas Mavericks – Oklahoma City Thunder 104:89

Dirk Nowitzki u zadnje vrijeme igra sjajno. Na početku sezone dosta se mučio s ozljedama i igrom, ali sada je kao onaj stari. U pobjedi protiv Thundera ubacio je 18 poena i 12 skokova. Još mu samo fali 20 poena kako bi postao šesti igrač u povijesti NBA lige s 30,000 poena. To će vjerojatno uraditi na domaćem terenu jer Mavsi iduće tri utakmice igraju u Dallasu. Od zadnjih 19 utakmica Mavsi su pobijedili 12 i još imaju kakve takve šanse za doigravanje. Russell Westbrook je ubacio 29 poena, ali je imao šut 8-24.

Los Angeles Lakers – New Orleans Pelicans 97:105

DeMarcus Cousins napokon je ostvario pobjedu s Pelicansima. Iskoristili su priliku protiv lošijih Lakersa i ostvarili prvu pobjedu s Cousinsom koji je imao 26 poena i 15 skokova. Pelicansi su već drugu sezonu zaredom napravili metlu Lakersima u regularnom dijelu. Lakersi nakon All-Stara imaju omjer 0-7. Također su izgubili pet utakmica zaredom kod kuće.