Večer produžetaka, Cavaliersi, Bullsi i Warriorsi poveli 3-0 u seriji

Prvi susret zanimljive NBA večeri odigrali su Boston Celticsi (2) i Cleveland Cavaliersi (7), a gostujuća momčad je stigla do pobjede i vodstva 3-0 u seriji. Iako su se Celticsi ponovno borili i bili u egalu, LeBron James (31 poen, 11 skokova, 4 dodavanja, 4 ukradene lopte) i Kevin Love (23 poena, 9 skokova, 6/10 trica) su bili prevelik zalogaj za mladu domaću momčad. Za Celticse su najbolje odigrali Evan Turner (19 poena, 8 skokova, 8 dodavanja), Avery Bradley (18 poena) i Jae Crowder (16 poena, 7 skokova, 4 dodavanja).

Derrick Rose je za Chicago Bullse odigrao jednu od najboljih playoff utakmica karijere u gostujućoj pobjedi protiv Milwaukee Bucksa (113:106 nakon dva produžetka). Rose je u 48 odigranih minuta zabio 34 poena, uz 5 skokova, 8 dodavanja i 3 ukradene lopte (12/23 šut, 5/9 trica). Odlični su za Bullse bili i Jimmy Butler (24 poena), Pau Gasol (17 poena, 14 skokova, 5 dodavanja) i Tony Snell (16 poena). Kod domaćina je najbolji bio Giannis Antetokounmpo koji je susret završio s 25 poena i 12 skokova.

Zadnji susret večeri nam je donio sjajnu utakmicu između New Orleans Pelicansa (8) i Golden State Warriorsa (1). Iako su na ulazu u zadnju dionicu gubili čak 20 razlike, Warriorsi su u zadnjih 12 minuta napravili seriju 39:19 i izborili produžetak nevjerojatnom tricom Stephena Curryja iz kuta. U zadnjih pet minuta Warriorsi su bili mirniji te su na kraju slavili rezultatom 123:119. Kod gostiju su najbolji bili Stephen Curry (40 poena, 9 dodavanja, 10/29 šut, 8/17 trica) i Klay Thompson (28 poena, 6/12 trica), dok je Draymond Green ponovno odigrao odličnu all-around utakmicu (12 poena, 17 skokova, 5 dodavanja i 3 ukradene lopte). Kod Pelicansa su se istaknuli Anthony Davis (29 poena, 15 skokova, 3 blokade) i Ryan Anderson (26 poena, 10/14 šut).