Saturday, April 27, 2024

Veličanstven povratak Irvinga u Boston, Lakersi razbili Mavse

Božićni NBA dan donio je pet susreta i ne previše neizvjesnosti. Od Hrvata, igrao je jedino Ivica Zubac koji je vrlo dobro iskoristio svoju minutažu u pobjedi protiv Denver Nuggetsa, dok su Brooklyn Netsi pokazali svoju snagu svladavši i Boston Celticse.

Povratak Kyrie Irvinga u TD Garden bio je veličanstven, ubacio je čak 37 poena uz pogošenih sedam od deset upućenih trica. Celticsi su držali nadu do posljednje četvrtine, ali su tada Netsi napravili 37:18 i sasvim zasluženo upisali visoku pobjedu 123:95. Kevin Durant je igrao 33 minute, ubacio je 29 poena i imao 4 skoka te 3 asistencije. Kod Bostona, Jaylen Brown upisao je 27 poena i 8 skokova.

Poslije poraza od gradskih rivala Los Angeles Clippersa, aktualni prvaci Los Angeles Lakersi iskalili su se na Dallas Mavericksima ubacivši im 138 poena. Dončićeva je družina tako upisala i drugi poraz u drugoj utakmici na startu prvenstva. Otišli su Lakersi na dvocifrenu prednost u drugoj četvrtine te je do kraja susreta nisu ispuštali, krajnji rezultat bio je 138:115. Anthony Davis je na svoj konto stavio 28 poena, 8 skokova i 5 asistencija, dok je LeBron James dodao 22 poena. Kod Mavsa, Dončić je imao 27 poena i 7 asistencija.

Ako je itko Clippersima ostao dužnik od prošle sezone, onda su to Denver Nuggetsi koji su okrenuli 1:3 u polufinalu Zapada. Momčad Tyronna Luea barem je malo ublažila bol slavivši noćas uvjerljivo rezultatom 121:108, a prednost je mogla biti i izraženija da Clippersi nisu „popustili gas“ u zadnjoj dionici. Dvojac George i Leonard kombinirano je ubacio 44 poena uz 16 asistencija, a Ivica Zubac i više nego dobro je iskoristio 19 minuta ubacivši 12 poena uz pogođena oba šuta iz igre. Na pragu novog triple doublea u poraženim je redovima ponovno bio Nikola Jokić s 24 poena, 9 skokova i 10 asistencija.