Velika serija Syracusea, Michigan State se provukao

NCAA liga polako se bliži kraju regularnog dijela sezone i ekipe više nemaju pravo na pogreške. Noæas je na parketima bilo 10 ekipa iz Top 25 i sve su uspjele ostvariti pobjede, neke teže, neke nešto lakše.

NCAA liga, divizija I, 22.2.2012:

Syracuse (2) – South Florida 56:48
(Jardine 15p, Fair 13p, 6sk; Collins 12p, 10as)

Druga momèad NCAA lige, Syracuse umalo je doživjela drugi poraz sezone. Igrali su na domaæem parketu protiv solidne ekipe South Florida i tek im je velika serija bila potrebna za osiguranje pobjede. Ovom pobjedom imaju konferencijski omjer 15-1 i vrlo vjerojatno æe završiti regularni dio sezone na prvom mjestu konferencije Big East.

South Florida bolje ulazi u utakmicu i veæ nakon 10 minuta ima dvoznamenkastu prednost (16:5) koja se popela do +13 (20:7). Tada kreæe nevjerojatna serija domaæih košarkaša, sljedeæih 12 minuta nisu primili niti jedan koš, a uspjeli su ih ubaciti 26 te su tako došli do prednosti od 13 poena. Gosti se nisu predavali i 7 minuta prije kraja došli su na samo 3 poena zaostatka, ali do kraja utakmice postigli su samo 2 poena, te je Syracuse upisao 28. pobjedu sezone.

Ujednaèene domaæine predvodio je Scoop Jardine s 15 poena, dok su C.J. Fair i Kris Jeseph ubacili po 13, odnosno 12 poena. Joseph je tome pridodao i 12 skokova. Anthony Collins predvodio je gostujuæu ekipu s 12 poena i 10 asistencija.

Minnesota – Michigan State (6) 61:66
(Hollins 17p, Welch 10p, 8as; Green 17p, Appling 13p)

U konferenciji Big 10 Michigan State sada se nalazi na omjeru 12-3, što je jedna pobjeda više od prvih pratitelja Ohio Statea i Michigana. Na rasporedu imaju još 3 utakmice, tako da æe biti zanimljivo do kraja u borbi za prvo mjesto konferencije i što bolju poziciju za konferencijski turnir koji æe odrediti putnika na March Madness.

Utakmica je bila iznimno izjednaèena i ekipe su se èesto izmjenjivale u vodstvu. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 31:30 za Michigan State, dok je na poèetku drugog dijela Minnesota uspjela ubaciti nekoliko uzastopnih koševa i preuzela prednost koju je imala veæim dijelom drugog poluvremena. Utakmica je riješena u posljednje 3 minute, u kojima su domaæini postigli samo 3 poena, a Michigan State èak 14, od èega 8 s linije slobodnih bacanja.

Po obièaju najbolji kod pobjednika bio je Draymond Green sa 17 poena, 5 skokova, 5 asistencija i 4 ukradene lopte, dok su Keith Appling i Brandon Wood u pobjedi sudjelovali sa po 13 poena. U domaæoj momèadi najviše je pokazao Austin Hollins sa 17 poena.