Velika trojka Cavaliersa zabila 101 poen, Lillard s 49 poena i 9 trica uništio Miami

Cleveland Cavaliersi su uspjeli preokrenuti utakmicu u Los Angelesu i pobijediti Lakerse. Sixersi predvođeni Šarićem su pobijedili Celticse, Spursi su pobijedili Kingse, dok je u nevjerojatnoj večeri Damian Lillard predvodio Blazerse do pobjede protiv Miamija. Još jedan double-double je imao Jusuf Nurkić u odličnoj utakmici.

Brooklyn Nets – Dallas Mavericks 104:111

Nakon teškog poraza od Philadelphia 76ersa, Dallas Mavericksi su imali najboljeg mogućeg protivnika za oporavak. Igrali su protiv najgore momčadi lige, Netsa. Dirk Nowtzki je odigrao dobru utakmicu i ubacio 23 poena. Ključnu ulogu imao J.J. Barea. Pet minuta prije kraja Dallas je vodio 94-92, a onda je Barea ubacio devet poena zaredom za Mavse. Tom serijom pobijedili su Netse.

Philadelphia 76ers – Boston Celtics 105:99

Sjajnu utakmicu odigrali su Sixersi. Uspjeli su preokrenuti utakmicu i osigurati pobjedu protiv Celticsa. Robert Covington je pred kraj utakmice ubacio tricu za vodstvo. Sixersi su u trećoj četvrtini gubili i 13 razlike, ali sjajnom četvrtom četvrtinom uspjeli su nadoknaditi zaostatak i pobijediti. Dario Šarić odigrao je jako dobru utakmicu u kojoj je ubacio 23 poena. Nik Stauskas je ubacio tricu 38 sekundi prije kraja za vodstvo 103:97, trica koja je zatvorila susret.

Detriot Pistons – Phoenix Suns 112:95

Sunsi su veći dio ove utakmice imali vodstvo, ali sjajnom četvrtom četvrtinom Pistonsi su prelomili susret i osigurali pobjedu. Andre Drummond je imao 18 poena i 18 skokova. U četvrtoj četvrtini Pistonsi su pobijedili 35:20 i ostali su u utrci za doigravanje. Sunsi nisu imali nekoliko ključnih igrača, ali su u trećoj četvrtini su imali vodstvo 65:53.

New Orleans Pelicans – Minnesota Timberwolves 123:109

Pelicansi su očito napokon otkrili kako igrati zajedno s Anthony Davisom i DeMarcusom Cousinsem. U posljednjih pet utakmica imaju četiri pobjede. Sinoć su impresivnim drugim poluvremenom osigurali visoku pobjedu. U prvom poluvremenu su gubili šest razlike, ali poslije su Pelicansi to sve nadoknadili. Davis je imao 28 poena i 12 skokova. Minnesota je izgubila tri utakmice zaredom i nemaju više tolike šanse za doigravanje.

Toronto Raptors – Indiana Pacers 116:91

Raptorsi su u prvom poluvremenu odigrali jako dobru utakmicu. U četvrtoj četvrtini dopustili su Pacersima samo 18 poena i time su nadogradili i ostvarili visoku pobjedu. DeMar DeRozan je ubacio 22 poena, ali je zato odmorio cijelu četvrtu četvrtinu. Nako očajne predstave protiv Thundera, Raptorsi su upisali dvije pobjede zaredom.

Miami Heat – Portland Trail Blazers 104:115

Nevjerojatnu utakmicu odigrao je Damian Lillard u pobjedi nad Miamijem. Ubacio je 49 poena, izjednačio rekord karijere ubacivši devet trica. Ubacio je svih 12 slobodih bacaja. Blazersi su sada samo na jednu utakmicu zaostatka od osmog mjesta kojeg drže Nuggetsi. Miami je propustio šansu doći prvi put ove sezone na nulu i pali su sa sedmog na deveto mjesto.

San Antonio Spurs – Sacramento Kings 118:102

Spursi su opet loše krenuli u utakmicu. Onda u drugoj i trećoj četvrtini Spursi su odigrali fatastičo. U te dvije četvrtine bili su bolji 78:47, osigurali su veliku prednost i lagano završili utakmicu. Sada sun a dvije utakmice iza Golden State Warriorsa. Spursi su se na dobar način oporavili od poraza protiv Memphisa.

Los Angeles Lakers – Cleveland Cavaliers 120:125

Cleveland Cavaliersi su se morali pošteno namučiti kako bi uspjeli doći do pobjede protiv Lakersa. Velika trojka je uspjela nadokanaditi zaostatak od 11 poena razlike i upisati novu pobjedu. U četvrtoj četvrtini ubacili su 43 poena, dok su Lakersi ubacili 28. Kyrie Irving je imao 46 poena, LeBron James je ubacio 34. D’Angelo Russell je ubacio rekord karijere, 40 poena.