Veliki preokreti Los Angeles Clippersa i Indiane

U noći s nedjelje na ponedjeljak u dvjema odigranim utakmicama NBA doigravanja imali smo priliku vidjeti velike preokrete, a pobjede su upisali košarkaši Indiana Pacersa i Los Angeles Clippersa.

Pacersi su slavili na gostovanju kod Washington Wizardsa sa 95-92 iako su u trećoj četvrtini domaćini imali čak 19 koševa prednosti. Najveće zasluge za povećanje vodstva Pacersa u seriji na 3-1 ima Paul George koji je susret završio s 39 koševa i 12 skokova, od čega je 28 koševa zabio u drugom poluvremenu.

“Bio sam u ritmu i to se proteglo na cijelu utakmicu. Uspio sam pogoditi neke šuteve”, komentirao je George.

Roy Hibbert susret je završio sa 17 koševa i 9 skokova, a pogodio je i jako važan šut “udicom” samo minutu i 2 sekunde prije kraja utakmice. George Hill susret je završio s 15, a David West sa 14 koševa. Kod poraženih Wizardsa najefikasniji su bili Bradley Beal s 20 i Trevor Ariza sa 16 koševa. Pacersi su treću četvrtinu dobili sa 16 koševa razlike 33-17, a u utorak će imati prvu meč-loptu na domaćem parketu u Indianapolisu.

Priliku za 3-1 vodstvo u seriji propustili su igrači Oklahoma City Thundera koji su u Staples Centeru u Los Angelesu protiv Clippersa prosuli vodstvo od čak 22 koša razlike iz prve četvrtine. Clippersi su na kraju slavili 101-99 i tako seriju poravnali na 2-2. Thunder je košem Russella Westbrooka četiri minute i sedam sekundi prije kraja imao vodstvo 90-83, ali je potom uslijedio konačni preokret, a trica Jamala Crawforda jednu minutu i 23 sekunde prije kraja donijela je Clippersima prvo vodstvo na utakmici 97-95. Pri vodstvu 101-99 za Clipperse imao je Thunder šut za pobjedu, ali Westbrookova trica nije našla put kroz mrežicu.

Clippersi su u zadnjoj četvrtini koju su dobili 38-24 šutirali 14-22 iz igre, od čega 13-16 u zadnjih devet minuta. Blake Griffin predvodio je strijelce Clippersa sa 25 koševa, a pridodao je i 9 skokova. Chris Paul ubacio je 23 koša uz 10 asistencija, dok je Jamal Crawford 12 od svojih 18 koševa zabio u posljednjoj četvrtini. Darren Collison također je zabio 18 koševa. Kod Thundera su po običaju prednjačili Kevin Durant sa 40 koševa, te Westbrook sa 27 koševa, 8 asistencija i 6 skokova. Durant je u posljednjoj četvrtini zabio 10 koševa uz šut iz igre 4-5, ali je ostao bez šuta u zadnjih minutu i 56 sekundi.