Saturday, April 20, 2024

Noć sa srijede na četvrtak donijela nam je čak 12 okršaja na parketima najbolje košarkaške lige svijeta. Vrhunskih individualnih predstava bilo je na bacanjae, pa krenimo redom.

San Antonio Spursi su na gostovanju svladali mladu ekipu Orlando Magica (98:96), a igrač utakmcie je bio Kawhi Leonard koji je za 33 minute zabio 29 poena i uhvatio 7 skokova. Šutirao je 12/19 iz igre, 3/3 s trice i 2/2 s linije slobodnih bacanja. Na kraju utakmice je zapečatio sudbinu Orlanda šutom za pobjedu.

Utakmicu večeri gledali smo u Bostonu gdje su domaći Celticsi nakon produžetka svladali Los Angeles Clipperse (139:134). Treću momčad Istoka do pobjede je odveo ovogodišnji debitant na All-Star utakmici, razigravač Isaiah Thomas koji je zabio 35 poena i podijelio 11 asistencija za 40 minuta na parketu. Šutirao je 12/21 iz igre i 11/13 s linije slobodnih bacanja.

Zadnju utakmicu Kobeja Bryanta u Clevelandu oblježio je poraz protiv domaćih Cavaliersa (120:111) i odlična igra dvojca LeBron JamesKyrie Irving. James je za 37 minuta zabio 29 poena, uz 7 skokova i 11 asistencija, dok je Irving za 36 minuta zabio 35 poena i podijelio 7 asistencija.

Mladi rookie Minnesota Timberwolvesa Karl Anthony-Towns nastavlja bilježiti nevjerojatne brojke i pokazivati nestvarnu zrelost za igrača prve godine. Vukovi su sinoć kod kuće svladali Raptorse nakon 18 poena zaostataka (117:112), a igrač utakmice je bio Towns koji je za 35 minuta na parketu zabio 35 poena i uhvatio 11 skokova, što je najbolja predstava nekog rookie igrača ove sezone. Šutirao je 12/19 iz igre i 11/13 s linije slobodnih bacanja.

Kraj večeri donio nam je novu MVP predstavu Stephena Curryja koji nas je razmazio dobrim igrama, pa 26 poena, 9 skokova i 9 asistencija ne izgleda toliko impresivno. Te brojke Curry je zabilježio za samo 30 minuta u 11. pobjedi Warriorsa zaredom koju su ostvarili u pustinji Arizone protiv domaćih Phoenix Sunsa (112:104). Warriorsi su trenutno na omjeru 48-4, što je naravno najbolji omjer u povijesti lige ostvaren prije All-Star pauze.