Vratio se Durant, Curry pogodio za pobjedu

Utorak nam je donio čak 10 NBA utakmica, a možemo slobodno reći da je sinoćnja večer bila najbolja u još uvijek mladoj sezoni; imali smo stvarno svega u super zanimljivom maratonu košarke.

Večer su otvorili Cavsi i Bucksi u odličnoj utakmici koju je odlučio iskusni veteran Mike Miller s par pogođenih trica u zadnjoj dionici susreta. Cavsi su slavili 111:108, a velika trojka je ukupno zabila 81 poen. James je skupio 26 poena i 10 dodavanja, Love 27 poena i 10 skokova, a Kyrie Irving 28 poena. Kod Bucksa treba istaknuti odličnog Brandona Knighta koji je zabio 27 poena, uz 6 skokova i 8 dodavanja, a fantastičan je bio i rookie Jabari Parker s 22 poena, uz šut 11/15.

Atlanta Hawksi su odličnim drugim poluvremenom vratili zaostatak i stigli do pobjede nad Boston Celticsima (109:105). ”Spursi s Istoka” su skupili čak 36 dodavanja na 43 pogođena šuta, a predvodio ih je Kyle Korver s 24 poena (8/9 šut, 6/7 trica).

Kobe Bryant je sinoć odigrao playmakersku rolu za Los Angeles Lakerse (12 poena, 13 dodavanja) koji u svladali Detroit Pistonse 106:96. Odličan je kod pobjednika bio i Jordan Hill s 22 poena i 13 skokova.

Brooklyn Netsi su u dvoboju New Yorka svladali svoje očajne susjede Knickse u Madison Square Gardenu 98:93. Kod pobjedonosnih gostiju najviše je zabio centar Brook Lopez (23 poena), a vrlo dobar je bio Joe Johnson s 22 poena, 8 skokova i 6 dodavanja. Naš Bojan Bogdanović je zabio 10 poena za 40 minuta na parketu (najviše odigranih minuta za Netse).

Vrhunsku utakmicu odigrali su Bullsi i Mavsi u United Centru; triler od dva produžetka otišao je na stranu gostiju koji su slavili rezultatom 132:129. Monta Ellis je zabio 38 poena, a pridružio mu se Chandler Parsons s 24 poena. Dirk Nowitzki je bio najbolji asistent utakmice (10 dodavanja), a zabio je i 22 poena. Kod Bullsa je najviše zabio centar Pau Gasol (29 poena, 14 skokova).

Kevin Durant se vratio i zabio 27 poena, ali ipak nedovoljno za pobjedu protiv neugodnih New Orleans Pelicansa koji je predvodio Tyreke Evans s 30 poena. Odličan ej bio i mladi Anthony Davis koji je odigrao odličnu all-around utakmicu (25 poena, 10 skokova, 6 ukradenih, 4 blokade).

LaMarcus Aldridge je zabio 39 poena, uhvatio 11 skokova i na kraju susreta asistirao Robinu Lopezu za pobjednički koš u velikom slavlju Blazersa protiv Denver Nuggetsa (105:103). Kod poraženih domaćina istaknuo se Ty Lawson s 24 poena i 13 dodavanja.

Goran Dragić (34 poena) i Eric Bledsoe (27 poena, 7 dodavanja) doslovno su razbili Indiana Pacerse i Sunse odveli do 11. pobjede u sezoni (116:99). Naš Damjan Rudež igra sve manje u dresu Pacersa, sinoć je odigrao samo dvije minute i zabio 2 poena.

DeMarcus Cousins zbog bolesti već treću utakmicu zaredom ne nastupa za Kingse; ovoga puta su ih svladali Toronto Raptorsi (117:109) koje je prevodio Kyle Lowry s 27 poena i 13 dodavanja.

10. pobjedu zaredom Warriorsima je donio Stephen Curry koji je zabio tricu za slavlje svoje momčadi protiv Orlando Magica (98:97). Heroj Curry je na kraju zabio 22 poena, dok je kod Orlanda najbolji bio Victor Oladipo s 27 poena, 4 skoka i 4 dodavanja.