Thursday, April 18, 2024

Vratio se Lebron, Mo Williams ubacio rekord karijere

Prvi susret večeri donio nam je šutersku kliniku Mo Williamsa koji je protiv Indiana Pacersa utrpao 52 poena i odveo Minnesotu do prve pobjede nakon 15 uzastopnih poraza (110:101). 52 poena su za Williamsa rekord karijere, a usput je oborio i rekord franšize koji je držao Corey Brewer s 51 poenom. Williams je još skupio i 7 dodavanja. Za Pacerse je naš Damjan Rudež zabio 8 poena za 16 odigranih minuta.

Atlanta Hawksi su očekivano stigli do 9. uzastopne pobjede svladavši sinoć 76erse u njihovoj dvorani (105:87). Svoju najbolju utakmicu sezone odigrao je centar Hawksa Al Horford koji je zabio 20 poena, uz 10 skokova i 10 dodavanja, što mu je prvi triple-double u karijeri. Ponovno su Hawksi igrali timski s čak 34 dodavanja na 42 pogođena šuta.

Nakon 10 godina poraza, Washington Wizardsi su napokon svladali San Antonio Spurse. Od 2005. godine Wizardsi ne znaju za pobjedu protiv aktualnih NBA prvaka, a sinoć ih je do slavlja odveo John Wall s 25 poena i 8 dodavanja. Odličan je za Wizardse s klupe bio Kevin Seraphin koji je skupio 15 poena i 8 skokova za 19 minuta na parketu.

Povratak LeBrona Jamesa u redove Cavaliersa nije bio dovoljan za pobjedu; sinoć su Cavse svladali Phoenix Sunsi (107:100) za koje je večer karijere odigrao Markieff Morris koji je susret završio s 35 poena i 7 skokova. Za Cavse, koji su izgubili 9 od zadnjih 10 utakmica, najbolji je bio LeBron s 33 poena, 7 skokova i 5 dodavanja, a J.R. Smith se zaustavio na 29 poena i 8 pogođenih trica.

Golden State Warriorsi se ne zaustavljaju; sinoć su na gostovanju svladali momčad Utah Jazza (116:105), a do pobjede su stigli zahvaljujući odličnoj trećoj četvrtini koju su dobili rezultatom 44:27. Stephen Curry je ponovno bio heroj Warriorsa, zabio je 27 poena, uz 11 dodavanja za njegov 11 double-double ove sezone. Warriorsi su trenutno na omjeru 30-5.

Iako se Mavsi još nisu uštimali s Rondom u petorci, sinoć su svladali Kingse na gostovanju nakon produžetka, a baš trica Ronda u dodatnom vremenu im je donijela pobjedu (108:104). Za Mavse su najbolji bili Monta Ellis (28 poena, 10 dodavanja) i Rajon Rondo (21 poen, 7 dodavanja), dok je kod Kingsa očekivao najviše zabio DeMarcus Cousins koji se zaustavio na 32 poena, uz 16 skokova i 9 dodavanja.

Zadnji susret večeri nam je donio festival promašaja u susretu Lakersa i Heata u Staples Centru. Miami je na kraju slavio (78:75), a do pobjede su ih odveli Mario Chalmers (19 poena, 8 dodavanja) i centar Hassan Whiteside koji je zabio 15 poena, uz 9 skokova i 5 blokada. Lakersi su šutirali samo 31 posto iz polja, a u promašajima ih je predvodio Kobe Bryant koji je zabio 12 poena, uz šut 3/19.