Saturday, May 11, 2024

Warriorsi i Spursi uspješni u derbijima Zapada, Nuggetsi sve dalje od doigravanja

Sinoć je na NBA terenima odigrano 11 susreta, od tih 11, devet su pobijedili domaćini. Spursi su uspjeli nadoknaditi 21 razlike protiv Thundera, a Russell Westbrook je imao još jedan triple-double, 39. u sezoni. Cavaliersi su napokon prekinuli niz poraza, a Jazzeri su bili bolji od Wizardsa.

Charlotte Hornets – Denver Nuggets 122:114

Nuggetsi su ovim porazom još dalje od doigravanja. Nikola Jokić je imao odličnu utakmicu, upisao je triple-double, ali Nuggetsi su lošom obranom u četvrtoj četvrtini dopustili Hornetsima da se vrate u utakmicu. Hornetsi su tu četvrtinu pobijedili rezultatom 36:20 i opet su igri za kakve takve šanse za doigravanje.

Toronto Raptors – Indiana Pacers 111:100

Raptorsi su upisali svoju sedmu pobjedu u posljednjih osam utakmica. DeMar DeRozan je imao svoju sedmu utakmicu s 40 poena. Također ovo mu je 30 utakmica s 30 ili više poena. Pacersima je ovo treći poraz u nizu i ako nastave ovako i oni bi mogli ostati bez doigravanja. Raptorsi su u trećoj četvrtini ubacili 34 poena i tako su lakše kontrolirali Raptorsi lakše utakmicu.

Cleveland Cavaliers – Philadelphia 76ers 122:105

Nakon tri poraza zaredom Cavaliersi su napokon upisali pobjedu. Već u drugoj četvrtini stvorili su ogromnu prednost koju su čuvali do kraja utakmice. LeBron James je imao 34 poena, a Kyrie Irving je imao 24 i obojica su imala dobar šut iz igre. Osim toga cijela momčad Cavsa je imala dobar šut, ukupno su šutirali 52,6%. Dario Šarić nije imao dobru utakmicu, upisao je samo osam poena uz šut iz igre 3-12.

Boston Celtics – Orlando Magic 117:116

Celticsi su ostvarili pobjedu nad Orlandom i tako su zadržali prvo mjesto Istočne konferencije. Ovo je bila teška pobjeda jer su Celticsi više puta zaostajali i 13 poena, ali Isaiah Thomas je pomogao da ostanu u utakmici. 1:22 prije kraja Al Horford je pogodio dva ključna slobodna. Orlando je na kraju promašio tricu, al ii polaganje koje je promašio Elfrid Payton dvije sekunde prije kraja. Ovo je bila najteža pobjeda Celticsa nad Orlandom zbog toga što su ih u prve dvije utakmice pobijedili svaku preko 30 razlike.

New Orleans Pelicans – Sacramento Kings 117:89

U susretu protiv svoje bivše momčadi DeMarcus Cousins je odigrao fantastično. Kingsi nisu imali rješenje za njega, a Cousins je upisao 37 poena, 13 skokova. Ubacio je čak i pet trica. Već u prve dvije četvrtine Pelicansi su stvorili veliku razliku i nije bilo šanse za povratak. Anthony Davis je ubacio 19 poena, a uhvatio je i 12 skokova.

Miami Heat – New York Knicks 94:98

Miami nikako ne uspijeva napraviti preokret u sezoni. Nikako da naprave preokret u svom omjeru i da prijeđu na pozitivan. Nakon odlične utakmice u New Yorku protiv Knicksa, Miami je protiv istog protivnika poražen iako su Knicksi igrali bez Carmela Anthonyja i Derricka Rosea. Kristaps Porzingis je ubacio 22 poena. Miami je promašio nevjerojatnih 15 od zadnjih 16 pokušaja za tri.

Memphis Grizzlies – Dallas Mavericks 99:90

Memphis je pobjedom nad Dallasom osigurao još jedan nastup u doigravanju. Mike Conley predvodio je domaću momčad do nove pobjede s 28 poena, a sjajan posao s klupe odradio je i Zach Randolph upisao je 22 poena i 12 skokova. Memphis će do kraja sezone pokušati ostvariti što bolju poziciju u Zapadnoj konferenciji.

Seth Curry (12p)

Milwaukee Bucks – Detroit Pistons 108:105 (OT)

Bucksi su momčad koja trenutačno ima jednu od najboljih formi u ligi. Ovaj put su tricom Khrisa Middletona 40 sekundi prije kraja produžetka uspjeli doći do pobjede, 40. pobjede u sezoni. Giannis Antetokounmpo je imao 28 poena, 14 skokova i devet asistencija. Najbolju utakmicu u svojoj rookie sezoni odigrao je i Thon Maker koji je ubacio 23 poena, a šut mu je bio 9-12.

Oklahoma City Thunder – San Antonio Spurs 95:100

Spursi su prije nekoliko dana izgubili vodstvo od 22 poena razlike. Thunderi su također nedavno imali utakmicu u kojoj su nadoknadili 21 razlike, a sinoć su tu istu razliku ispustili. U trećoj četvrtini imali su vodstvo 69:48, ali Spursi su se uspjeli vratiti. Spursi nisu imali vodstvo u utakmici sve do zadnje minute susreta. Russell Westbrook je upisao svoj 39. Triple-double  u sezoni. Imao je 32 poena, 15 skokova i 12 asistencija i potrebna su mu još samo dva kako bi se izjednačio s Oscarom Robertsonom.

Thunder:
Russell Westbrook (32p, 15sk, 12as, 8izg)

Utah Jazz – Washington Wizards 95:88

Sjajnu obrambeu utakmicu su odigrali Jazzeri u pobjedi na Wizardsima. Utah je godinama imala problema završiti tijesne utakmice, ali sada je to sve riješeno i lako su osigurali pobjedu protiv jedne od boljih momčadi u ligi. Nijedna momčad nije imala veće vodstvo četiri razlike, a to je tek ostvareno 33 sekunde prije kraja. Gordon Hayward je ubacio deset poena u četvrtoj četvrtini.

Golden State Warriors – Houston Rockets 107:98

Deseta pobjeda zaredom Warriorsa koji su sve bliže osiguranju prvog mjesta. Sjajnu obrambeu utakmicu su odigrali protiv Rocketsa kojima su dopustili samo 13 poena u četvrtoj četvrtini. James Harden je imao 4-18 šut iz igre, a trica mu je bila samo 2-9. JaVale McGee je pridonio s klupe s 13 poena i rekordom sezone pet blokada.