Warriorsi nastavili s pobjedama, nedovoljnih 48 poena Duranta

Košarkaši Golden State Warriorsa upisali su desetu uzastopnu pobjedu i sada im još samo jedna nedostaje za izjednačavanja klupskog rekorda iz sezone 1971/72.

Slavili su Warriorsi 101:80 na gostovanju kod Milwaukeeja predvođeni Davidom Leejem koji je upisao 22 koša i 18 skokova. Stephen Curry i Klay Thompson dodali su po 15 koševa svaki. Bila je to šesta pobjeda Warriorsa na njihovoj dugoj gostujućoj turneji koja završava u srijedu u Brooklynu.

Utah je slavila u Salt Lake Cityju protiv Oklahoma Cityja 112:101 i tako prekinula gostujuću seriju pobjeda Thundera na brojci osam. Gordon Hayward odigrao je sjajnu utakmicu za “džezere” i ubacio 37 koševa (rekord karijere) uz šut iz igre 13/16, a upisao je i završnih 17 koševa svoje momčadi, kao i 11 skokova i 7 asistencija. Utah je imala šestoricu dvoznamenkastih igrača. U redovima Thundera prednjačio je Kevin Durant s učinkom sezone od 48 koševa, ali uz slab šut iz igre 13/34.

Na gostovanju kod Memphis Grizzliesa San Antonio Spursi imali su sve u svojim rukama budući su 5 minuta prije kraja susreta imali čak 16 poena prednosti, da bi dopustili domaćinima povratak i produžetak. Ipak, Spursi su u dodanom vremenu na kraju upisali pobjedu 110:108 polaganjem Manua Ginobilija 1,8 sekundi prije kraja. Spurse je predvodio Tim Duncan s 24 koša i 17 skokova, Marco Belinelli ubacio je 19, a Kawhi Leonard 17 koševa. Kod Grizzliesa je najbolji bio Mike Conley s 30 koševa, što mu je učinak sezone.

U kategoriju iznenađenja možemo upisati pobjedu Sacramento Kingsa nad Portland Trail Blazersima 123:119. Ostat će zapamćena nevjerojatna posljednja četvrtina, u kojoj su ekipe ubacile čak 89 poena (46:43 za Portland), a centar Kingsa, DeMarcus Cousins prozvao je ovu utakmicu “najluđom u kojoj je ikad sudjelovao”. Ovo je najveći zbroj poena u jednoj četvrtini od 1991. godine, kada su Bucksi nadigrali Cavalierse s 53:37 u posljednjoj četvrtini susreta. Velik dio toga je zasluga Damiana Lillarda, koji je u posljednjih minutu i pet sekundi ubacio 14 poena, ali ipak nije bilo dovoljno. Završio je Lillard utakmicu s 41 poenom (rekord karijere), dok su Kingse predvodili Cousins (35 poena, 13 skokova), Rudy Gay (32 poena) i Isaiah Thomas (22 poena, 8 asistencija, 7 skokova). Kingsima je ovo tek 11. pobjeda sezone, a Blazersima tek 9. poraz.

U prvoj utakmici od razmjene Luola Denga u Cleveland, Chicago Bullsi uspjeli su svladati Phoenix Sunse na svome terenu s 92:87, a predvodio ih je Taj Gibson s 19 poena i 10 skokova. Deng još nije zaigrao za Cavalierse koji su sinoć rezultatom 111:93 nadigrali Philadelphia 76erse. Sjajan rekord ekipe postavio je C.J. Miles, koji je za pobjedničku momčad ubacio 10 trica (od 14 pokušaja) za ukupno 34 poena, dok je kod poraženih svoj novi rekord karijere s 33 poena postavio rookie Michael Carter-Williams.

Miami Heat lakoćom se na domaćem parketu American Airlines Arene obračunao s New Orleans Pelicansima 107:88 i upisao 16. ovosezonsku domaću pobjedu. LeBron James upisao je 32 koša i 5 asistencija, Dwyane Wade je susret završio s 22 koša i 8 asistencija, dok je Chris Bosh uknjižio 12 koševa i 9 skokova za prvake. Kod Pelicansa je najbolji bio Anthony Davis s 22 koša i 12 skokova, od čega je 16 koševa i 10 skokova ostvario u prvom poluvremenu.

Indiana Pacersi obranom su slomili Toronto Raptorse u svojem Bankers Life Fieldhouseu i slavili su pobjedu 86:79. Pacersi su Raptorse ograničili na samo 37% šuta, a u njihovim su redovima prednjačili Roy Hibbert s 22 koša, 8 skokova i 3 blokade, te Lance Stephenson s 13 koševa, 10 skokova i 8 asistencija. Najbolji strijelac susreta bio je Torontov DeMar DeRozan s 28 koševa.

Dallas Mavericksi pobijedili su kod kuće Los Angeles Lakerse 110:97 upisavši 17 ukradenih lopti, što im je najviše u nekoj utakmici koju su pobijedili od 10. veljače 1994. godine i utakmice protiv Washingtona (19). Prekinuo je tako Dallas crnu seriju od četiri uzastopna domaća poraza, a do pobjede su Mavse vodili Dirk Nowitzki s 27 koševa i Vince Carter s 19. Kod Lakersa se istaknuo Jodie Meeks s 24 koša i 6 asistencija.