Warriorsi odličnom igrom do vodstva u seriji

U prvoj utakmici finalne serije Zapadne konferencije aktualni prvaci ‘Warriorsi’ su odličnom igrom, pogotovo u završnoj četvrtini, osigurali početnu prednost u seriji na četiri dobivene utakmice. Vodili su ‘Ratnici’ tijekom čitavog susreta, sredinom treće četvrtine i sa do tada najvećih 17 poena razlike, ali u posljednjih 12 minuta ušli su sa svega plus šest (77:71). Dalje od toga šuterski neraspoloženi ‘Blazersi’ ipak nisu mogli, domaći su brzo vratili dvoznamenkastu prednost pa kraj utakmice nije donio nikakvu neizvjesnost. U odsustvu Kevina Duranta ponovno je Steph Curry preuzeo sudbinu momčadi u svoje ruke, te je odveo do vodstva u seriji ponajviše zahvaljujući preciznom dalekometnom šutu. Naime, u 36 postignutih poena ugradio je čak 9 pogođenih trica iz 15 pokušaja, a poenima je pridodao 6 skokova i 7 asistencija. Klay Thompson je također opet igrao dobro, a susret je završio sa 26 ubačenih poena. S druge strane, bekovski par Damian Lillard (19p-6a) i CJ McCollum (17p) zajednički je pucao iz igre 11/31 (trice 3/10), a još neraspoloženiji od njih bio je Seth Curry koji je pogodio samo jednu od 7 ispucanih lopti. Na kraju, iz pobjedničke momčadi svakako vrijedi izdvojiti i svestranog Draymonda Greena koji je kraj utakmice dočekao sa 12 poena, 10 skokova, 5 asistencija, 3 blokade i 2 osvojene lopte.

GOLDEN STATE – PORTLAND 116:94 (1-0)