Warriorsi pomeli Blazerse, Hawksi izjednačili, Raptorsi pobjedom do prednosti

Raptorsi su preokrenuli seriju protiv Bucksa. Odigrali su sjajnu petu utakmicu i zasluženo poveli. Hawksi su uspjeli izjednačiti, a fantastični Warriorsi lako su pobijedili Blazerse za prolazak u idući krug.

Toronto Raptors – Milwaukee Bucks 118:93 (3-2)

Norman Powell odigrao je odličnu utakmicu u pobjedi Raptorsa nad Bucksima. Ubacio je 25 poena što mu je rekord playoffa. Cijela prva petorka Raptorsa imala je dvoznamenkaste brojke. Raptrosi su trebali energije nakon treće utakmice u kojoj su izgubili s ogromnom razlikom. Upravo im je to Powell pružio i u ovoj utakmici su Raptorsi su većinom kontrolirali susret. U trećoj četvrtini razlika je ponovno bila dvoznamenkasta, a onda su odličnom četvrtom četvrtinom prelomili susret i preokrenuli seriju u svoju korist.

Raptors:

Norman Powell (25p, 4as, 4sk)

Serge Ibaka (19p, 6sk, 3as, 3blk)

DeMar DeRozan (18p, 6as, 3sk)

Bucks:

Giannis Antetokounmpo (30p, 9sk, 3as, 3ukr, 3blk)

Malcolm Brogdon (19p, 3as, 2sk)

Atlanta Hawks – Washington Wizards 111:101 (2-2)

Hawksi su uspjeli iskoristi utakmice na domaćem terenu i izjednačiti seriju protiv Wizardsa. Domaćini su čak imali sedam igrača s dvoznamenkastim brojkama. Ovaj playoff fantastičan je za sve veterane, pa je tako u ovoj utakmici velik utjecaj imao i Jose Calderon koji je s klupe ubacio deset poena i pet asistencija. Utakmica je bila izjednačena tijekom prve tri četvrtine, a onda su Hawksi četvrtu četvrtinu pobijedili s deset razlike. Kod Wizardsa standardno odlični su bili Bradley Beal koji je ubacio 32 poena i John Wall koji je imao 22 poena i deset asistencija. Četiri i pol minute prije kraja Paul Millsap je pogodio dva plus jedan, Dennis Schroder je ubacio tricu i Hawksi su pobjegli na 103:93. To je bila ključna prednost. Bojan Bogdanović je imao 13 poena uz šut 5-9.