Warriorsi poveli protiv Houstona, ozljeda Duranta

Drugi noćašnji susret, odigran u Oaklandu između ‘Warriorsa’ i ‘Rocketsa’, bio je puno dramatičniji. Iako, nakon što su domaći igrači pred kraj prvog poluvremena poveli sa 20 poena razlike (57:37), nije izgledalo da će biti tako. Međutim, pred kraj treće četvrtine igru zbog ove ozljede napušta Kevin Durant: https://www.youtube.com/watch?v=dxsMQuHj5QA, a 40 sekundi prije završetka iste, Eric Gordon nakon dugo vremena donosi prednost ‘Raketama’ (71:70). Veliki suparnici u posljednje razdoblje igre ipak ulaze potpuno poravnati – u seriji je bilo 2-2, a na semaforu 72:72. Uslijedila je završna drama u trajanju od 12 minuta čiste igre. Vodstvo se u prvih šest minuta prelijevalo čas na jednu, čas na drugu stranu, da bi ‘Ratnici’ kod vodstva 89:88 napravili, pokazat će se nešto kasnije, presudnu seriju 8:0 kojom su osigurali treću pobjedu stigavši na korak do finala Zapadne konferencije.

Ranijim izlaskom Duranta (22p-5s), glavnu napadačku ulogu u momčadi ‘Golden Statea’ preuzeo je do tada malo primjetni Steph Curry (25p-6s-5a). Raspoložen je, pogotovo u prvom poluvremenu, bio i Klay Thompson (27p, trice 5/10), dok su Draymondu Greenu dva poena nedostajala za novi ‘triple-double’ (8p-12s-11a). Goste je uobičajeno predvodio James Harden (31p-8a), najbliži njemu bio je Eric Gordon (19p), a kada je svojoj momčadi najviše trebao, podbacio je Chris Paul (11p, šut 3/14, trice 0/6).

GOLDEN STATE – HOUSTON 104:99 (3-2)