Warriorsi razbili Clipperse, Memphis bolji od Jazza

Warriorsi su kod kuće lako pobijedili Clipperse, a predvodio ih je fantastični Stephen Curry. Celticsi su tek nakon produžetaka došli do pobjede nad Kingsima. Memphis je u gostima pobijedio Jazzere, a Heat ima sada sedam pobjeda zaredom.

Charlotte Hornets – Sacramento Kings 106:109

14 sekundi prije kraja DeMarcus Cousins pogodio je za vodstvo Kingsa. Hornetsi su imali šansu povesti, Frank Kaminsky je bio sam, ali je promašio. Cousins je uhvatio skok i pogodio još jedno slobodno bacanje za pobjedu Kingsa.

Miami Heat – Detroit Pistons 116:103

Košarkaši Miami Heata upisali su sedmu pobjedu zaredom. Jedini koji ove sezone imaju duži pobjednički niz su Spursi, Warriorsi i Rocketsi. Fantastičnu četvrtu četvrtinu odigrao je Heat, dopustili su Pistonsima samo 12 poena, a oni su zabili 26.

Marcus Morris (14p)

Milwaukee Bucks – Boston Celtics 108:112 (OT)

Celticsi su u ovoj utakmici imali i 16 poena razlike, ali to su vodstvo izgubili jer nisu pobijedili nijednu četvrtinu. Celticsi su u produžetku vodili i šest razlike, ali Tony Snell je pogodio dvije trice zaredom i izjednačio susret. Jae Crowder je onda pogodio četiri slobodna bacanja zaredom i donio pobjedu Bostonu.

Golden State Warriors – Los Angeles Clippers 144:98

Warriorsi su se na domaćem terenu poigrali s Clippersima. Kada vam protivnik ubaci u drugoj četvrtini 41, a trećoj 45 poena, znati i sami da vas čeka očajna večer. Curry je pogodio devet trica, ubacio je 25 od svoja 43 poena u trećoj četvrtini.

Utah Jazz – Memphis Grizzlies 95:102

Marc Gasol i Zach Randolph bili su predominantni u reketu protivnika. Predvođeni ovom dvojicom Memphis je došao da pobjede nad Jazzerima. Memphis je na poluvremenu imao vodstvo 52:43 i domaćini u drugom poluvremenu nijednom nisu došli do vodstva.

Phoenix Suns – Denver Nuggets 112:123

Nuggetsi su u trećoj četvrtini pogodili 18 od 19 slobodnih bacanja. U ovoj utakmici najčešće su dolazili do poena preko slobodnih bacanja. Ukupno u utakmici pogađali su 37-42. Zbog ozljede nije igrao njihov najbolji igrač Nikola Jokić, ali svejedno su Nuggetsi uspjeli doći do pobjede.

Minnesota Timberwolves – Brooklyn Nets 129:109

Karl-Anthony Towns odigrao je briljantnu utakmicu. U trećoj četvrtini Netsi su gubili 16 razlike, smanjili su na pet, ali onda je Towns pogodio šest poena zaredom. Minnesota je pobjegla na 89:74 i Netsi se više nisu mogli vratiti.