Warriorsi razbili Rocketse, Hawksi slavili 12. put zaredom

Prvi susret večeri donio nam je festival promašaja; Charlotte Hornetsi su nakon produžetka svladali Indiana Pacerse (80:71), a do pobjede su ih odveli Gerald Henderson s 20 poena i Lance Stephenson s 13 poena. Ovo je bila itekako pohvalna pobjeda Hornetsa jer su igrali bez Walkera i Jeffersona. Naš Damjan Rudež je za Pacerse igrao 25 minuta te je zabio 4 poena.

Detroit Pistonsi su očekivano bez većih problema svladali Philadelphia 76erse (107:89) te su stigli do 10. pobjede u zadnjih 12 utakmica. Kyle Singler je zabio najviše ze Pistonse (20 poena), a double-double učinak je upisao Greg Monroe (12 poena, 13 skokova).

Do 12. uzastopne pobjede stigli su sinoć Atlanta Hawksi na gostovanju u United Centru. Bullse je razbio jedan od boljih šutera lige Kyle Korver koji je sinoć zabio 24 poena, a trice je gađao odličnih 7/9. Jeff Teague je upisao double-double učinak (17 poena, 11 dodavanja), a centar Al Horford je pridodao 22 poena i 9 skokova. Hawksi su ponovno briljirali timskom igrom, skupili su 31 dodavanje na 40 pogođenih šuteva.

Derbi večeri donio nam je dvoboj Houston Rocketsa i Golden State Warriorsa, a gosti su slavili nakon odlično odigranog drugog poluvremena (131:106). Konačni rezultat dovoljno govori o dominaciji Warriorsa koje su predvodili Stephen Curry (27 poena, 11 dodavanja) i Klay Thompson (27 poena, 5 skokova, 5 blokada).

Washington Wizardsi su se osvetili Netsima za preksinoćnji poraz; sinoć su ih u gostima svladali 99:90, a do pobjede ih je odveo Nene s 20 poena i Bradley Beal sa 17 poena, 9 skokova i 8 dodavanja. Naš Bojan Bogdanović je za Netse igrao 25 minuta te je zabio 8 poena.

U još jednom derbiju konferencije Zapad odličnu su utakmicu odigrali Memphis Grizzliesi i Portland Trail Blazersi, a slavila je domaća momčad u napetoj završnici (102:98). Grizzliesi su do pobjede odveli Zach Randolph (20 poena, 15 skokova) i Marc Gasol (15 poena, 8 skokova, 6 dodavanja), ali treba napomenuti i odličnog Benoa Udriha koji je uskočio umjesto ozlijeđenog Mikea Conleyja te je zabio 17 poena, uz savršen šut 7/7 iz polja. Kod Blazersa su samo trojica igrača bili dvoznamenkasti; LaMarcus Aldridge (32 poena, 9 skokova), Wesley Matthews (25 poena, 7/14 trica) i Damian Lillard (23 poena).

Utakmica karijere mladog rookieja Andrewa Wigginsa obilježila je sinoćnju pobjedu Minnesote na gostovanju kod Denver Nuggetsa (113:105). Mladi Wiggins je susret završio s 31 poenom, 9 skokova, 4 dodavanja i 3 ukradene lopte, a iz polja je šutirao odličnih 11/17.

Zadnji susret večeri donio nam je očekivanu pobjedu Los Angeles Clippersa na gostovanju u Sacramentu (117:108), očekivanu jer su Kingsi igrali bez najboljeg igrača DeMarcusa Cousinsa. Clipperse je do pobjede odveo Blake Griffin koji je zabio 30 poena, uz 5 skokova i 5 dodavanja; Griffinu je to bila 9. utakmica ove sezone s 30 ili više poena.