Warriorsi uz break na korak do naslova

Warriorsi su uspjeli pobijediti na gostovanju u Clevelandu i sada imaju vodstvo 3:0 u finalnoj seriji. Momčad iz Oaklanda ssada je na korak do osvajanja naslova, a ovo vodstvo nitko nikada nije preokrenuo.

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors 113:118

Cavsi su dobro otvorili utakmicu, imali su vodstvo 17:13, ali Warriorsi su se uspjeli vratiti u utakmici. Do kraja četvrtine imali su vodstvo 39:31. Poslije toga Cavsi počinju četvrtinu sa serijom 8:0 i izjednačuju. Kryie Irving imao je fantastično polaganje za kraj poluvremena, a Warriorsi su imali vodstvo 67:61. Irving je nastavio igrati odlično u trećoj četvrtini. Najveće vodstvo imali su Cavsi 94:87 kada je minutu prije kraja treće Irving pogodio polaganje. Cavsi su držali vodstvo i po prvi put u seriji su imali kontrolu.

Cavsi su imali vodstvo od dva razlike 46 sekundi prije kraja, a onda je Kevin Durant pogodio jako važnu tricu za vodstvo 114:113. Poslije toga LeBron James je izgubio loptu i Cavsi se više nisu mogli vratiti. Imali su vodstvo i od sedam razlike u četvrtoj četvrtini, ali Warriorsi su se uspjeli vratiti.

Kevin Durant imao je još jednu odličnu utakmicu. Warriorsi su gubili šest poena tri minute prije kraja, a Durant je imao 14 poena u četvrtoj četvrtini. Ovo im je bila 15. pobjeda zaredom u doigravanju.