Washington Wizardsi ostali bez Nenea na šest tjedana

Težak su udarac u utrci za doigravanjem u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta (NBA) doživjeli Washington Wizardsi, koji su ostali bez svog prvog centra.

Brazilac Nene zaradio je istegnuće srednjih križnih ligamenata u lijevom koljenu, zbog čega mu je propisana stanka od čak šest tjedana. Ozljedu je zaradio u trećoj četvrtini utakmice s nedjelje na ponedjeljak protiv Clevelanda, u kojoj su Wizardsi slavili s 96:83.

Nene je ove sezone nastupio u 49 utakmica, te je bio na prosjeku od 14,2 poena, 5,8 skokova, tri asistencije i 1,24 ukradene lopte. Na parketu je u prosjeku provodio 30 minuta.

Recimo i da Washington trenutno drži visoko peto mjesto Istočne konferencije s omjerom od 28 pobjeda i isto toliko poraza. Unutar divizije Southeast debelo zaostaje za vodećim sastavom i aktualnim prvakom NBA lige – Miamijem (40-14).