Thursday, April 25, 2024

Washingtonu pobjeda nakon tri produžetka, Heat bolji od Knicksa

LeBron James zaigrao je s maskom zbog slomljenog nosa, ali nije mu to nimalo smetalo. Bio je prvi čovjek u domaćoj pobjedi Miamija protiv New Yorka (108:82) u jednoj od četiri utakmice odigrane u četvrtak u NBA ligi.

Mučili su Knicksi aktualne prvake sve do treće četvrtine, a onda je Heat u zadnjih sedam minuta te dionice napravio seriju 23-3 i riješio sve probleme. Šesta je to uzastopna pobjeda za Miami koji je iz igre imao visokih 61 posto šuta.

Maskirani James je ubacio 31 koš (šut 13/19), imao je dobru pomoć u Dwyaneu Wadeu koji je ubacio 23 koša uz šut 10/13. Po 11 su poena dodali Mario Chalmers, Norris Cole i Ray Allen. Goste iz Velike jabuke već je uobičajeno predvodio Carmelo Anthony s 29 koševa, a Tyson Chandler je dodao 19 uz 16 skokova. Bio je ovo deseti poraz Knicksa u posljednjih 12 utakmica.

Miami u Istočnoj konferenciji ima omjer 41-14 i zaostaje samo za Indianom (44-13) koja je u četvrtak na svome parketu nadigrala Milwaukee sa 101:96. Ispustili su Pacersi u prvom poluvremenu 17 koševa prednosti, u trećoj su četvrtini bili na minus šest, ali su do kraja ipak uspjeli izgraditi put do pobjede. Roy Hibbert se istaknuo s 24 koša i 12 skokova, a po 18 su poena dodali Paul George i Lance Stephenson. Kod gostiju je prvo ime s 23 koša bio Brandon Knight.

Dan nakon najgoreg poraza u posljednjih deset godina (80:124 od Portlanda) košarkaši Brooklyna su se sabrali i slavili u Denveru (122:89) po prvi puta nakon više od sedam godina. Obavili su Netsi velik posao već u prvoj četvrtini kada su ostavili Nuggetse na samo osam poena (29:8) što im je negativni rekord sezone. Najbolji je pojedinac kod gostiju bio Paul Pierce s 18 koševa.

Spomenimo i da je Washington bio bolji od Toronta (134:129) nakon čak tri produžetka. John Wall i Marcin Gortat su ubavili po 31 koš za Wizardse kojima je ovo peta uzastopna pobjeda.