West: San Diego pobijedio nakon produžetaka

Noæas su u regiji Zapad odigrane 2 utakmice, a preostale 2 se igraju veèeras. U prvoj je Connecticut relativno lako svladao Cincinnati, a u drugoj je San Diego pobijedio Temple tek nakon 2 produžetka.

U nedjelju naveèer odigrane su preostale 2 utakmice, a prošli su Duke i Arizona.

West:

19.3.2011

Connecticut (3) – Cincinnati (6) 69:58
(K. Walker 33p, 6sk; R. Bishop 22p)

Connecticut je opravdao ulogu favorita u ovoj utakmici te prošao dalje. U prvih par minuta prvog poluvremena Cincinnati je imao vodstvo, najveæu prednost koju su imali je bila 6 razlike. Kako se bližio kraj poluvremena Connecticut je preuzeo kontrolu te na poluvrijeme otišao sa plus 9.

U poèetku 2. poluvremena igraèi Cincinnatija su se probudili te su stigli prednost Connecticuta iz prvog poluvremena. U 5. minuti 2. poluvremena rezultat je bio izjednaèen, 39-39. Još se neko vrijeme igralo koš za koš, a onda je Connecticut opet preuzeo vodstvo koje nije ispuštao do kraja. Pobjedili su sa 11 razlike, prije svega zahvaljujuæi Kembi Walkeru koji je postigao èak 33 poena gaðajuæi slobodna bacanja 14 od 14. Prvo ime poraženih bio je Rashad Bishop sa 22 poena.

San Diego (2) – Temple (7) 71:64
(B. White 16p, 13sk; L. Allen 12p, 11sk)

Možda i najbolja utakmica March Madnessa, igrala su se èak 2 produžetka. U prvom poluvremenu San Diego je 4 minute prije kraja imao prednost od 10 poena, no na predah se otišlo sa 5 razlike.

U drugom poluvremenu košarkaši San Diega su konstantno imali prednost, u jednom trenutku 7 razlike, no 53 sekunde prije kraja Lavoj Allen izjednaèuje rezultat na 54:54. Do kraja su se igrale èvrste obrane tako da nitko nije zabio koša i otišlo se u produžetke.

U prvom produžetku inicijativu je preuzeo Temple koji je vodio prve 3 minute sa bi Malcolm Thomas uz polaganje i slobodno bacanje poravnao rezultat na 61:61. Zanimljivo je da u zadnje 2 minute 1. produžetka nije bilo uopæe koševa.

U drugom produžetku istaknula se odlièna obrana San Diega koja je primila samo 2 poena iz igre u 5 minuta. Uz dobru efikasnost u napadu, stigli su do konaène pobjede od 7 poena razlike.