Westbrook heroj u pobjedi Oklahome, Waiters pogodio za poraz Warriorsa, Pelicansi bez Davisa svladali prvake

Spursi su lako riješili Netse na gostovanju, dok su Warriorsi i Cavaliersi doživjeli poraze. Russell Westbrook pogodio je šut za pobjedu, a Bucksi su pobijedili Rocketse kod kuće.

Charlotte Hornets – Washington Wizards 99:109

Hornetsi su pobijedili u devet od zadnjih deset utakmica na domaćem terenu, ali Wizardsi su jako dobro krenuli u utakmicu. Šutirali su 57% u prvom poluvremenu i vodili su 60:48 na poluvremenu. Hornetsi su se u zadnjoj u četvrtini približili na samo pet razlike, ali su onda Wizardsi napravili 11-0 i došli do nove pobjede. Wizardsi imaju omjer 12-2 kada šutiraju iznad 50%.

Brooklyn Nets – San Antonio Spurs 86:112

Spursi su igrali bez Kawhia Lenarda i još tri standardna igrača, ali opet su se lako obračunali s Netsima. Spursi su čak imali sedam igrača s dvoznamenkastim brojkama. Spursi su ovu utakmicu riješili u drugoj i trećoj četvrtini kada su pobjeđivali rezultatom 25:16 i 39:27.

Atlanta Hawks – Los Angeles Clippers 105:115

Clippersi su bili raspoloženi s tricom protiv Hawksa, šutirali su 14-24. Jamal Crawford je ubacio u četvrtoj četvrtini osam od svojih 19 poena. Clippersi su imali čak vodstvo 69:45, ali su se Hawksi opet uspjeli vratiti u utakmicu, ali nisu imali dovoljno snage za preokret.

Miami Heat – Golden State Warriors 105:102

Dion Waiters pogodio je šut za tri za pobjedu Heata. Domaćini su ispustili vodstvo od deset razlike pet minuta prije kraja, ali izvukli su se. Miami je vodio 98:88, Curry je pogodio par slobodnih, Durant i Thompson tricu i lako su se približili Miamiju. Ali Waiters je imao zadnju.

Detroit Pistons – Sacramento Kings 104:109

Kingsi su u utakmicu loše krenuli, ali su u drugoj četvrtini nadoknadili zaostatak. U trećoj četvrtini su održavali vodstvo i tako prekinuli niz od pet poraza zaredom.

Milwaukee Bucks – Houston Rockets 127:114

I Bucksi su prekinuli niz poraza od pet utakmica. Rocketsi su imali 22 izgubljene lopte, a Harden sam je imao 11. Bucksi su šutirali 57% iz igre. Utakmica je prelomljena u posljednjoj četvrtini, Bucksi su vodili 101:99, ali onda su šest minuta prije kraja poveli 110:99 i Rocketsi se nisu mogli vratiti. Previše izgubljenih lopti u ključnim trenutcima bio je najveći problem Rocketsa.

Bucks:
Giannis Antetokounmpo (31p, 7sk, 4blk)
Jabari Parker (28p, 8sk, 7as, 3ukr)
Greg Monroe (17p, 10sk, 3ukr)
Matthew Dellavedova (16p, 7as)

Rockets:
James Harden (26p, 9sk, 12as, 4ukr, 11izg)
Patrick Beverley (18p)
Nene (17p, 7sk)
Clint Capela (16p)
Ryan Anderson (16p)

New Orleans Pelicans – Cleveland Cavaliers 124:122

Terrence Jones zamijenio je ozlijeđenog Anthonyja Davisa i odigrao jako dobru utakmicu. Imao je ključnu blokadu nad LeBronom Jamesom u zadnjoj četvrtini. Cavsi su izgubili petu utakmicu u zadnjih sedam. Pelicansi su pogodili 16 trica, a ukupno su šutirali 49,4%.

Indiana Pacers – New York Knicks 103:109

Knicksi su opet imali problema s održavanjem vodstva, ovaj put su vodili čak i 17 razlike, ali Pacersi su se uspjeli vratiti u utakmicu. No, Carmelo je preuzeo stvar u svoje ruke i riješio utakmicu.

Utah Jazz – Oklahoma City Thunder 95:97

Westbrook je pogodio šut za pobjedu 1,4 sekundi prije kraja i tako su zaustavili niz Jazzera na šest pobjeda zaredom. Najbolji igrač Thundera ubacio je 11 od zadnjih 13 poena.  Upisao je svoj 22 triple-double u sezoni i 59 u karijeri.