Tuesday, April 16, 2024

Wizardsi smanjili zaostatak u ”vrućoj” utakmici, Warriorsi poveli 2-0

Washington je u pravoj old school utakmici koja je imala puno tehničkih i izabčenih igrača, uspio smanjiti prednost Celticsa u seriji, dok su Warriorsi pobijedili i u drugoj utakmici u seriji protiv Jazza.

Washington Wizards – Boston Celtics 116:89 (1-2)

Wizardsi su već u prvoj četvrtini agresivnom obranom i dobrom igrom u napadu ostvarili visoku prednost. Prvu četvrtinu su pobijedili 39:17, a do kraj utakmice ta prednost  se samo još više povećala. U utakmici je bilo čak osam tehničkih i tri igača su izbačena sa susreta. Već treću utakmicu Wizardsi stvaraju veliku prednost u prvoj četvrtini, a u ovoj utakmici nisu dopustili povratak Celticsa. Isaiah Thomas je imao samo 13 poena. Bojan Bogdanović odigrao je odličnu utakmicu u kojoj je imao double-double. U prvoj četvrtini Wizardsi su imali seriju 22:0, a važnu ulogu u toj seriji imao je i Bojan Bogdanović. Do kraja utakmice ubacio je 19 poena.

Isaiah Thomas (13p, 4as, 3sk)

Golden State Warriors – Utah Jazz 115:104 (2-0)

Sjajnu utakmicu imao je Draymond Green koji je ubacio 21 poen, a ubacio je i pet trica. Warriorsi su također stvorili veliku prednost u prvoj četvrtini. Imali su 18 poena prednosti. Utah je u trećoj četvrtini došla na sedam razlike, ali nisu uspjeli napraviti seriju u kojoj bi se dodatno približili Warriorsima koji u ovom doigravanju i dalje nemaju poraza. Odličnu večer imali su i Stephen Curry i Kevin Durant, oba igrača su ubacila preko 20 poena.