Wizardsi svladali Cavse, veliki preokret Orlanda

Standardni petak za ligu koja nam je pružila čak 12 susreta, a u osam njih su slavili domaćini, te smo imali prilike vidjeti neke spektakularne preokrete i akcije.

Sve je krenulo s prvom utakmicom gdje su snage odmjerili domaćini Hornetsi protiv Magica, a sve je tako lijepo izgledalo za Hornetse do posljednje četvrtine u koju su ušli s +15 poena. Zadnji period je donio maestralnu prezentaciju Magica s realizacijom 15/21 što im je bilo dovoljno za pobjedu 105:100. Najbolji su bili Evan Fournier s 21 poenom, Tobias Harris sa 17 poena i 16 skokova, te Elfrid Payton sa 16 poena. Hornetse je standardno vodio Al Jefferson s 24 poena i 11 skokova.

Sunsi nisu imali velikih problema na gostovanju kod 76ersa, te su ostvarili uvjerljivu pobjedu 122:96, a glavnu prednost napravila je klupa u drugoj četvrtini s rezultatom 41:17. Njihov najbolji strijelac bio je Isaiah Thomas s 23 poena i 8 asistencija. Kod 76ersa se istaknuo povratnik Michael Carter – Williams s 18 poena, 6 skokova i 6 asistencija, te rookie K. J. McDaniels sa 17 poena.

Hawksi su pred svojim navijačima na pogon Jeffa Teaguea (28 poena) svladali napadački izgubljene Pistonse 99:89. Njihova startna petorka je sva imala dvoznamenkasti broj poena, a solidnu rolu je odradio Paul Millsap s 15 poena, 12 skokova i 4 asistencije. Goste je nažalost predvodio Josh Smith sa 16 poena (8/19 šut iz igre), 8 skokova i 5 asistencija, a rupu u reketu Hawksa je lijepo iskoristio Andre Drummond za 13 poena (3/4 s linije slobodnih bacanja) i 16 skokova.

U isto vrijeme smo mogli gledati uništavanje od 41 razlike Raptorsa u Air Canada Centri protiv Bucksa koji nisu imali nikakve šanse protiv odličnih Jonasa Valanciunasa i Kylea Lowryja. Litavac je za 21 minutu ostvario double double s 18 poena i 12 skokova, dok je Lowry za 26 minuta ubilježio 20 poena, 9 skokova i 6 dodavanja, dok je s klupe briljirao Lou Williams s 22 poena za svega 18 minuta. Kod Bucksa je prvi pick draft, Jabari Parker bio najefikasniji s 15 poena.

U FedEx Forumu, domaći teren Memphisa, gledali smo malu školu košarke Marca Gasola s njegova 32 poena i 8 skokova što je bilo dovoljno za još jednu pobjedu 117:100 Grizzliesa, 11 ove godine i sedmu pred svojim navijačima gdje još nisu poraženi. Uz Gasola je odličan bio njegov partner u kriminalu, Zach Randolph sa 16 poena i 16 skokova. Goste iz Bostona je vodio Kelly Olynyk s 18 poena (3/5 za tri poena).

Osim Gasola, školu košarke je imao Tony Parker protiv Wolvesa na gostovanju, te je svoju momčad s 28 poena za 26 minuta vodio do lagane pobjede 121:92, a dobru utakmicu je odradio Danny Green s 18 poena. Domaćini su imali solidnu prezentaciju Anthonyja Bennetta s klupe koji je ubilježio 20 poena.

Nakon lošeg starta u prvoj četvrtini, Netsi su uspjeli izvući pobjedu 94:92 na gostovanju kod Thundera, a sve zahvaljujući ekipe s klupe koje je predvodio Jarrett Jack s 23 poena i Mirza Teletović sa 17 poena koliko je ubacio i Deron Williams. Naš Bojan Bogdanović je odigrao najlošiju utakmicu sezone, te je ostao bez poena za 24 minute. Najbolji u redovima domaćina bio je Reggie Jackson s 21 poenom i 8 skokova.

Posljednja četvrtina utakmice Cavsa i Wizardsa u Verizon Centru je bila muka za gledanje (svega 24 poena), a zahvaljujući odličnim nastupima u prve tri četvrtine i Johnu Wallu s 28 poena ostvarili su pobjedu 91:78. Kod Cavsa je s dobrim igrama nastavio Kyrie Irving s 22 poena, a isti broj je zabio LeBron James ali uz realizaciju 8/21.

Publika u Dallasu je imala priliku gledati napadačku kliniku svoje momčadi protiv Lakersa. Doslovno su ih izrešetali sa 140 poena, a čak su imali 8 igrača s dvoznamenkastim brojem poena od kojih je Dirk Nowitzki bio najbolji s 23 poena, dok je Monta Ellis ubilježio 20 poena i 10 asistencija. Od Lakersovih 106 poena, 18 su bili djelo Jeremyja Lina, a Kobe Bryant je bio indisponiran sa svega 17 poena uz šut 6/22.

Nuggetsi su napokon uhvatili pozitivan ritam i očito su „kliknuli“ nakon malih svađa unutar ekipe. Sinoć su razmontirali Pelicanse 117:97, a najbolji strijelci su bili Kenneth Faried i Arron Afflalo s po 19 poena, te smo prvi put ove godine gledali jako dobru prezentaciju Danila Gallinarija sa 17 poena. Kod gostiju je Anthony Davis bio najbolji s 18 poena i 8 skokova.

Warriorsi nisu imali nikakvih problema s Jazzom koje su apsolvirali nakon tri četvrtine u kojima su imali ostvarili 28 poena prednosti, dok su u posljednjoj dionici digli ručnu i Jazz je samo uljepšao konačni rezultat 101:88. Najefikasniji kod domaćina bio je Andre Iguodala sa 17 poena, a solidni su bili Klay Thompson i Harrison Barnes (11 skokova) s po 14 poena, dok je u redovima Jazza Enes Kanter ubilježio 18 poena.

Kao i Warriorsi, Blazersi su se lako obračunali s Bullsima 105:87. Startna postava Bullsa je igrala manje od 20 minuta što nam dovoljno govori o tome kako su igrali. Uništio ih je Damian Lillard s 21 poenom, 6 skokova i 9 dodavanja, dok je najbolji strijelac utakmice ipak došao iz redova Bullsa, Nikola Mirotić je postigao 24 poena uz 11 skokova.