Friday, April 26, 2024

Završen drugi dan doigravanja, Cavsi, Hawksi, Grizzliesi i Clippersi poveli

Prvi susret večeri odigrali su Cleveland Cavaliersi (2) i Boston Celticsi (7), a domaća momčad je očekivao stigla do prve pobjede u seriji (113:100). Iako su Celticsi na trenutke pokazali da se mogu držati u egalu s Cavsima, na kraju je napadačka moć Cavsa ipak bila prevelik zalogaj. Kyrie Irving (30 poena, 5/9 trica) i Kevin Love (19 poena, 12 skokova) su vrlo dobro odigrali svoje prve playoff utakmice, dok je LeBron James susret završio s 20 poena, 6 skokova i 7 dodavanja. Za Celticse je najbolji bio Isaiah Thomas s 22 poena i 10 dodavanja.

Iako su u prvoj četvrtini Hawksi (1) dominirali, Brooklyn Netsi (8) su u prvoj utakmici serije ipak održali egal i na kraju izgubili samo sedam razlike (99:92). Za domaćine je odlično odigrao Kyle Korver (21 poen, 7 skokova, 5/11 trica), a pridružili su mu se Jeff Teague (17 poena), Al Horford (10 poena, 10 skokova) i DeMarre Carroll (17 poena, 8 skokova). Naš Bojan Bogdanović je za Netse zabio 8 poena za 32 minute igre.

I Memphis Grizzliesi (5) su uspješno otvorili seriju u svojoj dvorani svladavši Trail Blazerse (4) bez većih problema (100:86). Zach Randolph (16 poena, 11 skokova) i Marc Gasol (15 poena, 11 skokova, 7 dodavanja) su odigrali odlično u reketu, dok su na vanjskim pozicijama sjajni bili Beno Udrih (20 poena, 7 skokova, 7 dodavanja za 24 minute igre) i Mike Conley (16 poena). Za Blazerse je jedini raspoložen bio LaMarcus Aldridge koji je zabio 32 poena, uz 14 skokova i 4 blokade.

Zadnji susret večeri donio nam je prvu utakmicu najiščekivanije serije prve runde, dvoboj između Clippersa (3) i Spursa (6). Domaća momčad je stigla do pobjede u prvoj utakmici (107:92), a najbolji pojedinci su bili sjajni Chris Paul (32 poena, 7 skokova, 6 dodavanja) i Blake Griffin (26 poena, 12 skokova, 6 dodavanja). Još pohvaliti treba DeAndre Jordana (9 poena, 14 skokova, 4 blokade) i Jamala Crawforda (17 poena za 22 minute).