Hawksi jedva protiv Pistonsa, Warriorsi svladali Cavalierse

Prva utakmica bogate NBA večeri (odigrano 11 utakmica) donijela nam je dvoboj Indiana Pacersa i Boston Celticsa. Domaća momčad je jedva došla do pobjede protiv borbenih Celticsa (107:103 nakon produžetka), a najbolji u redovima Pacersa je bio centar Roy Hibbert koji je susret završio s 19 poena, 11 skokova, 4 asistencije i 5 blokada.

Sramotu pred svojim navijačima sinoć su doživjeli Brooklyn Netsi koji su zakucavanjem Nerlensa Noela u zadnjim sekundama izgubili od Philadelphia 76ersa (90:88). U pobjedi 76ersa istaknuo se šuter Roy Covington koji je skupio 20 poena i 7 skokova. Naš Bojan Bogdanović je za Netse odigrao 13 minuta i zabio 6 poena (šut 3/4).

U najzanimljivijoj utakmici večeri, onoj između Atlanta Hawksa i Detroit Pistonsa, mogli smo vidjeti zašto se digla ovolika buka oko novih Pistonsa. Iako su u prvom poluvremenu gubili 23 razlike, na kraju su imali tricu koja je susret mogla odvesti u produžetak. Hawksi, najbolja momčad Istoka, su na kraju slavili (106:103) na krilima Ala Horforda (19 poena, 16 skokova, 4 dodavanja) i Jeffa Teaguea (14 poena, 11 dodavanja). Hawksima je ovo osma pobjeda zaredom i 21. pobjeda u zadnje 23 odigrane utakmice. Pistonsi su vim porazom zaustavili svoj niz od sedam uzastopnih pobjeda.

Jako lijepu pobjedu sinoć su upisali New Orleans Pelicansi protiv Memphis Grizzliesa. Čak četiri igrača u redovima pobjednika su zabila 20 ili više poena; Anthony Davis (20 poena, 9 skokova, 3 blokade), Jrue Holiday (23 poena, 8 dodavanja), Tyreke Evans (21 poen, 10 skokova) i Ryan Anderson (20 poena).

Iako su do pobjede stigli teže nego su očekivali, Oklahoma je ipak svladala momčad Utah Jazza pred svojim navijačima (99:94). Odlični su sinoć bili Durant (32 poena, 5 skokova, 6 dodavanja) i Westbrook (25 poena, 12 dodavanja), a u prvoj utakmici za Oklahomu Dion Waiters je zabio 15 poena i jako bitnu tricu u zadnjoj minuti koja je riješila utakmicu.

U derbiju konferencije Istok, susretu između Wizardsa i Bullsa, sve je bilo rjiešeno već nakon prve četvrtine. Domaći Wizardsi su slavili (102:86) uz novi double-double razigravača Johna Walla (16 poena, 12 dodavanja), a pridružio mu se i centar Marcin Gortat koji je zabio 21 poen i skupio 13 skokova.

Milwaukee Bucksi suvereno drže playoff poziciju na Istoku; sinoć su slavili protiv najgore momčadi Zapada Minnesota Timberwolvesa (98:94). Odličnom timskom igrom (30 dodavanja na 38 pogođenih šuteva) Bucksi su stigli do 20 pobjede ove sezone, a sinoć se kao najbolji igrač istaknuo Brandon Knight koji je zabio 14 poena, uz 4 dodavanja.

San Antonio Spursi su u krizi; ove sezone su izgubili nemali broj utakmica u zadnjim minutama, ali sinoć su uloge bile drugačije. Spursi su pred svojom publikom svladali Phoenix Sunse nakon odlične zadnje četvrtine koju su dobili 41:26, a ukupno su slavili rezultatom 100:95. Danny Green je zabio najviše, 20 poena, a klupa Spursa je ukupno zabila čak 54 poena, što je na kraju bio kluč velike pobjede.

4. pobjedu zaredom upisali su sinoć Denver Nuggetsi koji su na gostovanju svladali neugodne Sacramento Kingse (118:108). Odlični su za Nuggetse bili backcourt duo Lawson (22 poena, 8 dodavanja) i Afflalo (22 poena, 4 skoka, 4 dodavanja), a još jednu vrhunsku utakmicu je odigrao Jusuf Nurkić koji je za samo 22 minute skupio 16 poena, 8 skokova i 3 blokade. Dobro je namučio DeMarcusa Cousinsa koji je susret završio s 32 poena i 13 skokova.

Golden State Warriorsi ne posustaju; zadnjih šest utakmica su dobili prosječnom razlikom od čak 23 poena, a u tom periodu imaju čak 33 dodavanja po utakmici, što govori da igraju lijepu košarku koja doslovno uništava protivnike. Sinoć su platili Cleveland Cavaliersi (112:94) koji još uvijek igraju bez LeBrona Jamesa. Klay Thompson (24 poena) i Stephen Curry (23 poena, 10 dodavanja) su odradili svoje, a još jednu all-around utakmicu odigrao je Draymond Green koji je zabio 10 poena, uz 11 skokova i 8 dodavanja. Warriorsi su sinoć skupili čak 35 dodavanja na 43 pogođena šuta.

Zadnji susret večeri nije bio toliko zanimljiv; Lakersi su bez Bryanta u postavi bez većih problema svladali Orlando Magic (101:84), a najviše je zabio Jeremy Lin koji je za 29 minuta skupio 18 poena i 6 dodavanja.