Monday, November 29, 2021

Rocketsi zaustavili Spurse, Netsi bolji od Grizzliesa

Sinoć je odigrano sedam NBA utakmica u kojima su momčadi s lošim omjerima pobjeda i poraza uspjele doći do pobjeda. Tako su Netsi svladali Grizzliese, Cavaliersi Bullse, Jazzeri Sunse, a Bucksi Celticse.

Ipak, glavni dvoboj večeri bio je teksaški susret San Antonio Spursa i Houston Rocketsa. Spursi su u susret ušli bez poraza na domaćem parketu (7-0), ali Rocketsi su zaustavili tu seriju pobjedom 112:106. Gosti iz Houstona puno su bolje otvorili utakmicu i sredinom druge četvrtine imali velika 23 poena prednosti, no sve se to istopilo krajem treće i početkom četvrte četvrtine, kada Marco Belinelli postiže 10 uzastopnih poena za Spurse koji su preuzeli vodstvo 90:85. Imali su Spursi minutu i pol prije kraja tri poena prednosti, ali do kraja više nisu uspjeli postići niti jedan poen, dok je na drugoj strani James Harden pogodio tricu, a kasnije i slobodnim bacanjima zapečatio pobjedu.

Harden je u 13. pobjedi Houstona ove sezone ubilježio 31 poen, 7 skokova i 6 asistencija, dok je Chandler Parsons ubacio 25 poena. Vrlo dobru partiju pružio je Terrence Jones s 10 poena i 16 skokova. Spurse je predvodio Tony Parker s 27 poena, 8 asistencija i 6 skokova, Tim Duncan ubacio je 20 poena uz 8 skokova, a Belinelli 18 poena.

Brooklyn Netsi uspjeli su na gostovanju svladati Memphis Grizzliese 97:88 i doći do tek svoje pete pobjede sezone. Deron Williams, Paul Piece, Jason Terry i Andrei Kirilenko ponovno su propustili dvoboj za Netse, ali i Grizzliesi su imali velikih problema te nisu igrali Marc Gasol i Zach Randolph, igrači na kojima se temelji cijela igra ekipe. Od početka druge četvrtine pa sve do kraja susreta Netsi su kontrolirali igru i rezultat, jedina prilika za preokret bila je početkom posljednje četvrtine kada su Grizzliesi došli na samo poen zaostatka, ali nisu uspjeli okrenuti susret na svoju stranu.

Joe Johnson ubacio je 26 poena za pobjednike, Andray Blatche pridodao je 21 poen, a Brook Lopez 20 uz 9 skokova. Quincy Pondexter bio je najraspoloženiji kod Grizzliesa s 22 poena, a double-double učinak zabilježio je Mike Conley sa 16 poena i 10 asistencija.

Do pete pobjede sezone došli su i Cleveland Cavaliersi, koji su na svome terenu svladali Chicago Bullse rezultatom 97:93 i tako prekinuli niz od pet uzastopnih poraza. Cavsi su početkom drugog poluvremena izgradili prednost od 15 poena, ali do kraja su Bullsi sve do nadoknadili te čak i poveli četiri minute prije kraja (88:87), ali tada Kyrie Irving zabija iz polaganja, a Dion Waiters postiže još pet brzih poena i Cleveland se odvaja na sedam poena i mirno zatvara utakmicu.

Waiters je susret završio s 20 poena, jednako kao Andrew Bynum (uz 10 skokova i 5 blokada), dok je Irving ubacio 19 poena. Najbolji kod Bullsa bio je Luol Deng s 27 poena i 11 asistencija, dok je Tony Snell ubacio 18 poena, jednako kao Taj Gibson.

Sinoć su rijetke pobjede upisali Utah Jazzeri i Milwaukee Bucksi. Utah je u desetoj gostujućoj utakmici došla do prve pobjede i rezultatom 112:104 svladala Phoenix Sunse. Do slavlja ih je vodio Trey Burke s 20 poena i 6 skokova, 15 je ubacio Richard Jefferson a po 14 Derrick Favors i Marvin Williams. Bucksi su pak na svom terenu svladali Celticse s 92:85 uz vrlo dobru utakmicu O.J. Maya koji je zabio 22 poena, a blizu triple-double učinka bio je Brandon Knight s 20 poena, 9 skokova i 8 asistencija.

Niz od tri uzastopna poraza prekinuli su igrači Minnesota Timberwolvesa pobjedom nad Dallas Mavericksima 112:106, što im je tek treća gostujuća pobjeda u devet utakmica. Do pobjede ih je vodio Kevin Martin s 27 poena, dok su po 21 pridodali Nikola Peković i Kevin Love. Monta Ellis ubacio je 26, a Dirk Nowitzki 23 poena za poražene. Washington je, na pogon nove odlične utakmice Johna Walla, svladao Atlantu 108:101. Wall je upisao 26 poena, 12 asistencija, 6 skokova i 5 ukradenih lopti, a odličan je bio i Trevor Ariza s 24 poena. Najbolji kod Atlante bio je Paul Millsap s 23 poena i 10 skokova.