Odlična hrvatska večer u NBA ligi

Dugo dugo se u NBA ligi nije dogodila večer u kojoj su svi predstavnici hrvatske košarke briljirali. Napokon smo i to dočekali sinoć kada su nas svojim igrama razveselili Bojan Bogdanović, Dario Šarić i Dragan Bender. Nažalost po njih, u paketu s njihovim dobrim predstavama došli su i porazi za njihove ekipe.

Prvi je na teren izašao Bogdanović čiji su Netsi poraženi u Milwaukeeju od Bucksa 103:112. Brooklyn se dobro držao sve do par zadnjih minuta kada je do izražaja ipak došla činjenica da se ne mogu obraniti, a Bucksi mogu i još povrh toga imaju Giannisa Antetokounmpa  koji je briljirao potezima u obrani i napadu. Babo Beretta je za 32 minute na parketu ubacio 24 poena (8/17, 2/4, 6/8), a na to je vezao 2 skoka, te po 3 asista i izgubljene lopte.  Bio je najbolji strijelac utakmice.

Netom nakon završene utakmice u Wisconsinu u Philadelphiji se igrala utakmica Celticsa i Sixersa. I ovdje je nominalno bolja ekipa odnijela pobjedu u gustoj završnici, bilo je 107:106 za Boston. Dario Šarić je odradio sjajan posao za Sixerse u roli šestog igrača. Na parketu je proveo 27 minuta, a osim što je Jonasa Jerebka driblingom poslao po ćevape (obožavamo ova pretjerivanja) Šibenčanin je isporučio 21 poen uz 12 skokova, 2 asistencije, 1 ukradenu loptu i 3 izgubljene. Sve to za 27 minuta igre.

Idemo sada malo u Oakland gdje su Warriorsi bez velike potrošnje sredili Sunse 138:109. U redovima poraženih Dragan Bender dobio je rekordan broj minuta od trenera Earla Watsona. Bender je odigrao 25 minuta na parketu i za to vrijeme ostvario je sljedeće brojke: 10 poena (4/6, 2/4), 4 skoka, 1 asist, 1 blokada.