Wednesday, April 24, 2024

Bender oduševio, game winner McCawa za pobjedu Warriorsa

U noći s petka na subotu NBA predsezona nam je ponudila šest susreta.

U prvom susretu večeri Toronto Raptorsi su ugostili San Lorenzo, koji je time postao prva argentinska momčad koja je gostovala u SAD-u u sklopu predsezone. Raptorsi su sa “pola gasa” i rezervnom postavom uspjeli slaviti sa 122:105, a do pobjede ih je predvodio Fred VanVleet s 31 poenom. Kod Argentinaca je Jerome Meyinsse zabio 22, dok valja pohvaliti i Gustava Aguirrea, koji je zabio 17 poena (trica 4/5) uz 11 asistencija i 7 skokova.

Orlando Magic, naših Marija Hezonje (6 poena i 4 skoka) i Damjana Rudeža, na domaćem je terenu pobijedio Indiana Pacerse, 114:106. Sjajan je u pobjedničkoj momčadi bio Serge Ibaka, koji je uz 19 koševa uhvatio čak 17 skokova. Hezonja je za 30 minuta na parketu zabio 6 poena (2/5 iz igre, 0/1 za tri) uz 4 skoka, dok je Rudež odigrao vrlo dobru partiju protiv svoje bivše momčadi, ubacivši im 11 koševa (4/6 iz igre, 3/5 za tri) uz 4 skoka i 5 asistencija za 18 minuta. Kod gostiju je najbolji bio Myles Turner sa 17 koševa.

Rajon Rondo s 20 te Taj Gibson i Paul Zipser s 18 koševa su predvodili Chicago Bullse do pobjede 118:108 nad aktualnim prvacima Cleveland Cavaliersima. Kod Cavsa, koji su igrali bez ijednog zvučnog imena, najviše se iskazao John Holland, koji je susret završio s 23 koša.

Miami Heat je u gostima kod San Antonio Spursa slavio sa 108:100. Tyler Johnson je zabio 17, dok su Justise Winslow, Dion Waiters i James Johnson u pobjedu ugradili po 15 poena. Domaćini su ravnomjerno raspodijelili minutažu i koševe, a najefikasniji su bili Kawhi Leonard i Dwayne Dedmon s 11 postignutih poena.

Golden State Warriorsi su u Pepsi Centru svladali domaće Denver Nuggetse nakon produžetaka sa 129:128. Predvodio ih je dvostruki MVP Stephen Curry s 22 koša i 9 skokova. Kod Denvera je Talijan Danilo Gallinari zabio 19.

U posljednjem susretu večeri Phoenix Sunsi su slavili kod kuće nad ekipom Dallas Mavericksa rezultatom 112;107. Nakon što je početak predsezone odigrao vrlo loše, Dragan Bender je sinoć pokazao zašto su Sunsi četvrti izbor na ovogodišnjem draftu iskoristili baš na njega. U 26 minuta koje je proveo na parketu zabio je 11 koševa (4/9 iz igre, 2/5 za dva), a uz to je uhvatio i 7 skokova. Kod Sunsa su Eric Bledsoe i Marquese Chriss postigli po 17 poena, dok je s isto toliko koševa Deron Williams predvodio momčad Dallasa.

Večeras je na rasporedu sedam susreta, a od Hrvata ćemo imati priliku vidjeti Darija Šarića i Ivicu Zupca. Šarićeva Philadelphia će ugostiti Detroit Pistonse, dok Zupčevim Lakersima u Staples Center dolazi momčad Golden Statea.